قبرس شمالی

عروس مدیترانه عروس مدیترانه

جمهوری قبرس کشوری جزیره‌ای در شرق دریای مدیترانه است و پایتخت آن نیکوزیا نام دارد. قسمتی از شمال این جزیره قبرس شمالی بخش ترک‌نشین دارای ساکنان دارای ساکنان مسلمان و ترک‌زبان قبرسی می باشد.

در قبرس هردو زبان یونانی و زبان ترکی زبان‌های رسمی هستند. جزیره قبرس بعد از جزیره ساردنی و سیسیل سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه‌ است و جمهوری قبرس از اعضای اتحادیه اروپا می‌باشد. جمعیت کل جزیره یک میلیون و صد هزار نفر است و جمعیت جمهوری قبرس بدون احتساب قبرس شمالی ۶۲۰ هزار نفر است. ۵۷ درصد مردم این جزیره یونانی و ۴۳ درصد نیز از ترکان قبرس هستند.

بلندترین نقطه در قبرس کوه الیمپوس است که در مرکز کوهستان ترودوس واقع شده و ۱۹۵۲ متر ارتفاع دارد. کوهستان کم‌پهناتر کیرنیا که در امتداد کرانه‌های شمالی جزیره قرار گرفته به نسبت ترودوس مساحت بسیار کمتری را اشغال کرده و بلندی‌های آن نیز کم‌ارتفاع‌ترند. بلندترین نقطه کیرنیا ۱۰۲۴ متر بالاتر از سطح دریا است.

قبرسی‌های یونان در بخش جنوبی و قبرسی‌های ترکیه در بخش شمالی قبرس قرار دارند که با مرزی به نام «خط سبز» تفکیک شده‌ و پایتخت قبرس شمالی و جنوبی را به دو بخش تقسیم می‌کند. در حال حاضر پنج تقاطع مرزی وجود دارد که ۲۴ ساعته برای عبور و مرور شهروندان باز است.

جمهوری قبرس به شش استان با نام های فاماگوستا، گیرنه، لارناکا، لیماسول، نیکوزیا، و پافوس تقسیم شده‌است.

اقتصاد جزیره قبرس از آغاز استقلال مبتنی بر نظام بازار آزاد بوده‌ است. صادرات عمدهٔ قبرس شامل محصولات کشاورزی، گندم، جو، سیب زمینی، مرکبات، تنباکو، محصولات صنعتی، پوشاک و صنایع دستی بوده‌ است. واردات عمده نیز شامل مواد خوراکی، دام زنده، نفت و فرآورده‌های شیمیایی می‌باشد.

قبرس در سال ۲۰۱۳ قوانین خود در رابطه با دریافت تابعیت را تغییر داد. طبق این قوانین جدید، متقاضیان لازم نیست ثابت کنند که به زبان محلی سخن می‌گویند یا برای زمانی طولانی در این جزیره ساکن بوده‌اند. یک سرمایه‌گذاری مسکن دو یا دو و نیم میلیون یورویی در حوزه شرکت‌ها یا اوراق قرضه دولتی کفایت می‌کند.

 

واحد پول قبرس شمالی: لیره ترکیه

جمعیت: حدود ۳۰۰ هزار نفر

زبان رسمی: ترکی

 

برخی از مهم‌ترین شهرهای قبرس عبارتند از:

  • نیکوزیا (پایتخت قبرس)
  • لارناکا
  • لیماسول
  • پافوس
  • کایرنیا

 

آب‌وهوا

 

قبرس آب‌وهوایی مدیترانه‌ای با تابستان‌هایی طولانی، گرم و خشک (از ماه می تا اکتبر) و زمستان‌هایی معتدل همراه باران (از دسامبر تا فوریه) است. متوسط دمای روز در تابستان از ۲۱ تا ۳۴ درجه سانتی‌گراد بوده که البته این دما در تابستان‌های بسیار گرم به ۴۰ درجه سانتی‌گراد نیز می‌رسد. همچنین دمای هوا در این کشور در ماه‌های خنک‌تر سال بین ۷ تا ۱۵ درجه سانتی‌گراد است.

 

زبان مردم

 

زبان‌های رسمی قبرس، یونانی و ترکی است اما انگلیسی نیز در سطح گسترده‌ای در این کشور صحبت و به عنوان زبان تجارت بین‌المللی در نظر گرفته می‌شود. آلمانی، فرانسوی و روسی نیز از جمله زبان‌های دیگری هستند که در امور بازرگانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در حقیقت، با وجود اینکه اکثر مردم قبرس می‌توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند ولی زبان اول در قبرس یونانی است. افرادی که در این کشور زندگی کرده‌اند به خوبی می‌دانند که حدود ۹۵ درصد مردم قبرس به طور کامل به این زبان مسلط هستند و بیشتر فعالیت‌های تجاری آنها از طریق زبان انگلیسی انجام می‌شود. زبان نوشته‌شده بر روی تابلو‌های راهنمایی و رانندگی و منوی رستوران‌ها نیز به هردو زبان انگلیسی و یونانی است.

 

سیستم آموزشی

 

سیستم آموزشی قبرس به چند بخش تقسیم می‌شود که عبارتند از: پیش‌دبستانی (۳ تا ۶ سال)، ابتدایی (۶ تا ۱۲ سال)، متوسطه (۱۲ تا ۱۸ سال) و آموزش عالی (۱۸ سال به بالا).

تحصیلات برای همه کودکان ۵ تا ۱۵ ساله در این کشور الزامی است. همچنین کیفیت بالای آموزش و شهریه نسبتاً پایین دانشگاه‌ها، قبرس را به کشوری مناسب برای ادامه تحصیل تبدیل کرده است.

 

خدمات درمانی

 

استاندارد بیمارستان‌ها و خدمات درمانی و پزشکی در قبرس مانند دیگر کشورهای اروپایی بسیار بالا است. بیشتر پزشکان در این کشور، مدرک خود را از انگلستان یا آمریکا دریافت کرده‌اند، بنابراین ارتباط برقرار کردن با پزشکان این کشور به زبان انگلیسی به آسانی امکان پذیر است.

 

مهاجرت ایرانیان به قبرس شمالی

 

مهاجرت ایرانیان به کشور قبرس شمالی در سال‌های اخیر بیشتر از قبل شده به طوری که در ابتدا ایرانیان این کشور را گزینه خوبی برای زندگی نمی‌دانستند اما امروزه یک گزینه بسیار عالی محسوب می شود. در این کشور به طور کلی چالش‌های بین‌المللی زیادی بر سر بازار آزاد دیده می‌شود اما امروزه توانسته اقتصاد خود را در وضعیت بالاتری قرار بدهد.

ایرانیانی که به کشور قبرس شمالی سفر می‌کنند و قصد دارند در این کشور زندگی کنند اغلب سعی می‌کنند از ساده‌ترین روش های موجود برای سرمایه‌گذاری و کسب درآمد استفاده نمایند. افراد کارآفرین در کشور قبرس شمالی اغلب شرکت‌های ایرانی زیادی را به خود اختصاص داده‌اند و سرمایه و تجارت در کشور قبرس شمالی نیز رتبه خوبی دارد.

این کشور در زمینه بازرگانی بسیار عالی ظاهر شده است و ایرانیان زیادی را جذب کرده است.

چشم اندازهای مثبتی که در کشور قبرس شمالی دیده می‌شود توانسته بازارهای آزاد را به شکل دقیقی مورد پوشش قرار دهد. شایان ذکر است که جمعیت تحصیل کرده در کشور قبرس شمالی روز به روز بیشتر می‌شود و این کشور به تحصیلات عالی بیشتر از قبل اهمیت می‌دهد. پیشرفت کشور قبرس شمالی در زمینه بانکداری قابل تحصین است. این کشور توانسته فضای بیمه و تبادلات بانکی و مالی را با رشد ۳۵ درصدی همراه نماید به این ترتیب تاجران بین‌المللی در کشور قبرس شمالی نیز می‌توانند به درآمدزایی خوبی برسند.

 

واحدهای رایج پولی در قبرس شمالی

 

واحد پولی کشور قبرس شمالی در زمینه های مختلف متفاوت است به عنوان مثال برای دانشگاه ها و خوابگاه ها به دلار نیاز دارید و باید شهریه و امثال آن را به دلار بپردازید و برای خرید روزمره از مغازه ها به لیر ترکیه نیاز پیدا می کنید و حتی اگر با دلار پرداخت کنید مابقی را به لیر دریافت می کنید.

برای خرید های بزرگتر مثل خانه و ماشین پوند انگلیس رایج است. جالب است بدانید داشتن یورو اصلا ضروری نیست و کاربرد زیادی ندارد .

هزینه درخواست ویزای قبرس

باید بدانید در اکثر اوقات ویزای قبرس معمولا در قالب تورهای گروهی اقدام می‌شود، هزینه اخذ ویزا نیز در هزینه تورهای گروهی قبرس برآورد شده و به متقاضیان اعلام می‌گردد. اگر از سمت کشور مورد نظر دعوتنامه دارید و می‌خواهید به صورت گروهی اقدام به عمل آورید، 20 یورو هزینه درخواست ویزای سینگل قبرس و 60 یورو هزینه درخواست ویزای مولتیپل قبرس می‌باشد.

نحوه اقدام برای درخواست ویزای قبرس چگونه است؟

اگر می‌خواهید برای درخواست ویزای قبرس اقدام به عمل آورید، باید بدانید که برای این کار دعوتنامه لازم است. اگر دعوتنامه نداشته باشید، باید از طریق یکی از آژانس‌های مسافرتی در قالب تورهای گروهی اقدام کنید. اما راه دیگری هم هست که شما دعوتنامه دارید، در این زمان شخص متقاضی باید به همراه کلیه مدارک به کارگزاری مورد نظر مراجعه کند. بهتر است بدانید زمانی که برای ویزای گروهی قبرس اقدام می‌کنید، نیاز نیس که شخص مورد نظر حضور داشته باشد و انگشت نگاری شود. اما زمانی که درخواست ویزا به صورت انفرادی باشد، حتما برای انگشت نگاری باید به کارگزاری مورد نظر مراجعه کنید.

اگر قصد اخذ دریافت ویزای تحصیلی در آلمان و ویزای کاری در آلمان را دارید، توصیه می‌کنیم همین الان با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

سرمایه گذاری

چرا بهتر است ما برای شما ویزا بگیریم؟

سرعت در گرفتن ویزا

سرعت در گرفتن ویزا

ما معمولا از کوتاه ترین راه ها برای اخذ ویزا استفاده می کنیم که باعث سرعت در انجام کار و اخذ روادید خواهد شد.

اطلاعات به روز شرایط اخذ ویزا

اطلاعات به روز شرایط اخذ ویزا

ما دائما در حال بررسی جدیدترین تحولات در روابط کشورها برای اخذ ویزا هستیم تا همیشه بهترین راه را پیشنهاد کنیم.

مشاوره تخصصی اخذ ویزا

مشاوره تخصصی اخذ ویزا

مشاوران ما با اشراف کامل به موضوعات اخذ ویزا، روادید سفر و گردشگری، شما را راهنمایی خواهند کرد.

بهترین روش گرفتن ویزا

بهترین روش گرفتن ویزا

راهکارها با توجه به نیاز و پتانسیل شما ارائه می شود، پس باید بهترین راه برای ویزا شدن را بشناسیم.

صرفه جویی در هزینه ویزا

صرفه جویی در هزینه ویزا

وقتی کوتاه ترین راه ها را بشناسید، طبیعتا هزینه های اخذ ویزا کاهش پیدا خواهد کرد.

رضایت بالای مشتریان

رضایت بالای مشتریان

کسانی که با ما ویزا می گیرند، معمولا تبدیل به مشتریان وفادار ما می شوند، نگاهی به به باشگاه مشتریان ما بیاندازید.

پشتیبانی قدرتمند

پشتیبانی قدرتمند

ما برای رفع هر گونه مشکل احتمالی در دسترس هستیم و این یکی از دلایل محبوبیت ما در بین مسافران است.

مورد اعتماد بودن

مورد اعتماد بودن

مفتخریم که اعلام کنیم مسافران جدید ما معمولا توسط مشتریان قبلی به ما معرفی می شوند.

صداقت

صداقت

اگر نگاهی اجمالی به وب سایت پارت ونک بیاندازید، متوجه می شوید که ما همه چیز را صادقانه توضیح می دهیم.

کسانی که از ما ویزا گرفته اند چه می گویند؟

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به آژانس هواپیمایی پارت ونک می باشد.