نروژ

دریاچه ها و آسمان جادویی دریاچه ها و آسمان جادویی

نروژ کشور پادشاهی مستقل و متمرکزی است که قلمروی آن بخش غربی شبه جزیره اسکاندیناوی، یان ماین و مجمع‌الجزایر سوالبارد در قطب شمال را دربرمی‌گیرد.

جغرافیای نروژ

نروژ کشوری بزرگ است که در شمال اروپا واقع شده است – دارای مرزهای سوئد ، فنلاند و روسیه در ضلع شرقی ، و یک خط ساحلی گسترده رو به اقیانوس اطلس شمالی در ضلع غربی. در اینجا آب و هوا در مقایسه با شرق و شمال که زمستان ها سردتر و طولانی تر است ، مرطوب و معتدل است.

شهرهای بزرگ نروژ در امتداد خط ساحلی واقع شده اند: پایتخت اسلو بزرگترین شهر نروژ است، دیگر شهرهای مهم برگن و استاوانگر در نروژ غربی ، تروندهایم در قسمت میانی و ترومسو در شمال هستند.

نروژ با بیش از 5 میلیون نفر جمعیت یکی از کشور های حوضه ی اسکاندیناوی است، و جزو بهترین کشورها برای زندگی در نظر گرفته شده و همینطور کمترین میزان آمار جرم و جنایت در جهان را دارد. سیستم آموزشی در نروژ امکان تحصیل رایگان را برای همه فراهم می آورد. این مزیت می تواند یکی از دلایل خوب برای مهاجرت و اقامت در نروژ باشد.علاوه بر تحصیل رایگان، خدمات درمانی نیز در کشور نروژ تا سن ۱۶ سالگی کاملا رایگان است و توسط بودجه دولت هزینه آن تامین می شود. شهروندان بالغ برای بهره مندی از خدمات درمانی رایگان، باید سالانه مبلغی را به عنوان بیمه پرداخت کنند تا کارت معافیت درمانی دریافت کنند.

نروژ همچنین از نظر سطح سواد، سطح تحصیلات و ثروت مادی بالا است. علاوه بر این ، نروژ یکی از بهترین سیستم های رفاهی در جهان را دارد و تضمین می کند از افرادی که بیکار هستند و یا قادر به کار نیستند پشتیبانی می شود تا بتوانند زندگی آبرومندی داشته باشند.

شرایط درخواست کارت اقامت نروژ

 • قبل از درخواست دادن برای اقامت دائم باید پیش نیاز های درآمد شخصی برای 12 ماه گذشته را برآورده کنید و در این مدت نباید هیچ گونه کمکی از سازمان تامین اجتماعی دریافت کرده باشید.
 • نباید هیچ گونه سابقه کیفری و جرائم جنایی مرتکب شده باشید یا طبق دستور پزشک تحت درمان روانپزشکی قرار گرفته باشید (تنها مربوط به افراد بالای 15 سال).
 • شما (افراد 16 تا 55 سال) باید کلاس های اجباری زبان نروژی و مطالعات اجتماعی را گذرانده باشید و در آزمون های آن نمره قبولی گرفته باشید (یا نامه ای از طرف شهرداری داشته باشید که شما را از قبولی در آزمون مستثنا کرده باشد).

مشخصات عکس برای ویزای شینگن

 • برای این کار باید دو عکس یکسان داشته باشید که تاریخ گرفته شدن آن‌ها کمتر از شش ماه باشد.
 • اندازه استاندار عکس باید 3.5 در 4.5 باشد.
 • عکس سیاه و سفید مورد قبول بوده و عکس‌ها باید رنگی باشند.
 • سر و صورت فرد باید به گونه‌ای بوده که 80%-70 ازعکس را بگیرد.
 • بهترین پس زمینه برای گرفتن این عکس، زمینه روشن می‌باشد. خاکستری روشن الگوی پیشنهادی نیست.
 • متقاضی ویزا نروژ باید مستقیم به دوربین نگاه کند.
 • حالت چهره باید طبیعی داشته و خنثی باشد.( حالت پیشنهادی: بدون لبخند و با دهان بسته).
 • از پوشیدن لباسی که رنگ آن شبیه و یا تقریبا نزدیک به پس زمینه است، خود داری شود.

الزامات بیمه ویزا شینگن

بیمه‌ای که برای ویزای شینگن استفاده می‌شود، باید معیارهای زیر را داشته باشد.

 • باید پوشش بیمه حداقل به مبلغ 30.000 یورو باشد.
 • کلیه کشورهایی که عضو منطقه شینگن هستند باید تحت پوشش این بیمه باشد.
 • علاوه بر پوشش‌هایی که گفته شد، باید این بیمه هزینه‌های احتمالی مربوط به بازگشت به کشور را به دلایل پزشکی، نیاز فوری به مراقبت‌های بهداشتی و یا معالجه اورژانس بیمارستان یا مرگ را پوشش دهد.

نکاتی در مورد بلیط هواپیما نروژ:

زمانی که می‌خواهید برای سفر به نروژ بلیط تهیه کنید، باید به این موضوع دقت کنید که تاریخ ورود و خروج شما باید با تاریخ‌های ویزا همخوانی داشته باشد. زیرا با انجام این کار، زمانی که می‌خواهید از این کشور خارج شوید بدون هیچ مشکلی این کار انجام می‌گردد و هچنین برای ورود مجدد به کشورهایی که در شینگن عضو هستند به مشکل برخورد نمی‌کنید.

ویزای کاری

کار در نروژ و اخذ اقامت از طریق کار شامل مراحلی می گردد که در این بخش به آن ها پرداخته می شود. معمولا برای کار در نروژ نیاز به یک پیشنهاد کار از طرف یک کارفرمای نروژی دارید. جهت کار در نروژ ابتدا لازم است برای یافتن کار به جست و جو بپردازید و کار مورد علاقه خود را بیابید. پس از گذشت 3 سال از کار و فعالیت شما در نروژ، می توانید برای دریافت اقامت دائم نروژ اقدامات لازم را انجام دهید و با بررسی مدارک و قراردادهای کاری شما و برخی موارد دیگر اقامت دائم نروژ و کارت اقامت به شما داده خواهد شد. از دیگر شرایط لازم برای اخذ اقامت و تابعیت در نروژ گذراندن 300 ساعت آموزش زبان نروژی و پرداخت هزینه آن و یا تسلط کافی و کامل بر روی زبان نروژی می باشد.

کار در کشور نروژ برای افرادی که خواهان مهاجرت به نروژ از طریق کار می باشند مزیت هایی را نیز در بر دارد. از قبیل:

 

 • بیشتر مشاغل نروژ 25 روز تعطیلات با حقوق دارند.

   

 • کار در کشور نروژ بیش از 40 ساعت در هفته غالبا اضافه کاری حساب می گردد و بابت آن حقوق مازاد پرداخت خواهد شد.

   

 • قوانین کاری نروژ بشر دوستانه بوده و در بسیاری از موارد کارفرمایان افراد خود را درک می کنند. به طور مثال زمانی که فرزند شما دچار بیماری است و یا مشکلاتی در رابطه با خانواده برای شما پیش آمده می توانید برای آن روز به موضوع پیش آمده بپردازید و نگران نباشید.

   

 • دولت نروژ از مادرانی که فرزند آن ها به تازگی متولد شده است اینگونه حمایت می کند که می توانند در طی 1 سال 10 ماه فارغ از کار باشند و تمام حقوق پرداختی را دریافت نمایند و یا به طور کامل 1 سال فارق از کار باشند و 80% حقوق را دریافت نمایند.

   

ویزای تحصیلی

تحصیل در تمام مقاطع، از دوره ابتدایی و متوسطه تا کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، همگی در سیستم آموزشی کشور نروژ برای شهروندان و دانش آموزان بین المللی رایگان است و افرادی که به منظور اقامت یا تحصیل وارد این کشور می شوند نیز میتوانند به راحتی از تحصیل رایگان در کشور نروژ بهره مند شوند.

تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی به هر دو زبان نروژی و انگلیسی می باشد و جهت تحصیل در نروژ به انگلیسی الزامی است که فرد مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 5 آکادمیک یا مدرک زبان انگلیسی تافل 90 داشته باشد هر دانشگاه با توجه به نوع رشته و مقطع تحصیلی ممکن است هر کدام را مورد قبول داشته باشد . لازم به ذکر است که ارائه مدرک زبان برای دانشگاه های معتبر نروژ الزامی می باشد و تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان عملاً زیاد مورد تایید نیست . برای اخذ پذیرش در دانشگاه های نروژ در مقطع کارشناسی ، فرد باید مدرک دیپلم 12 ساله همراه و یا مدرک دیپلم 11 ساله با حداقل 2 سال تحصیل در دانشگاه (فوق دیپلم در رشته مربوطه) داشته باشد. زمان تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی 3 سال می باشد و در این دوره دانشجو می تواند 10 ساعت در هفته کار دانشجویی انجام دهد. ممکن است دانشگاه از فرد دانشجو بخواهد که یک دوره زبان نروژی را به مدت 1 سال بگذراند که البته هزینه این دوره رایگان می باشد.

تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی ارشد به هر دو زبان نروژی و انگلیسی می باشد و جهت تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی در این مقطع الزامی است که فرد مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 6.5 آکادمیک یا مدرک زبان انگلیسی و یا مدرک زبان انگلیسی تافل 90 به صورت اینترنتی نیز مورد قبول است و هر دانشگاه با توجه به نوع رشته ممکن است هر کدام را بخواهد و اگر نیاز باشد که فرد دوره زبان نروژی را بگذراند، به مدت یک سال و به صورت رایگان می باشد. برای اخذ پذیرش در این مقطع فرد باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشد. مدت زمان تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ 2 سال می باشد و در این دروه فرد دانشجو، اجازه 20 ساعت کار در هفته دارد.

تحصیل در نروژ در مقطع دکترا به زبان انگلیسی برای هر رشته ای امکان پذیر می باشد و مدت زمان تحصیل در این مقطع 3 سال است و با توجه به اینکه دوره دکترا در هر کشوری نوعی کار به حساب می آید، به فرد دانشجو کمک هزینه تحصیلی تعلق می گیرد. برای تحصیل در این دوره به زبان انگلیسی فرد باید حداقل مدرک زبان انگلیسی آیلتس 7 را داشته باشد. . در مقطع دکترا نیز دانشجو می تواند 30 ساعت در هفته به صورت پاره وقت در کشور نروژ کار کند.

 

چنانچه قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی مانند کشور آلمان را دارید و می‌خواهید در مورد ویزای کاری در آلمان و ویزای تحصیلی در آلمان اطلاعات مفیدی داشته باشید، توصیه می‌کنیم همین الان با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

چرا بهتر است ما برای شما ویزا بگیریم؟

سرعت در گرفتن ویزا

سرعت در گرفتن ویزا

ما معمولا از کوتاه ترین راه ها برای اخذ ویزا استفاده می کنیم که باعث سرعت در انجام کار و اخذ روادید خواهد شد.

اطلاعات به روز شرایط اخذ ویزا

اطلاعات به روز شرایط اخذ ویزا

ما دائما در حال بررسی جدیدترین تحولات در روابط کشورها برای اخذ ویزا هستیم تا همیشه بهترین راه را پیشنهاد کنیم.

مشاوره تخصصی اخذ ویزا

مشاوره تخصصی اخذ ویزا

مشاوران ما با اشراف کامل به موضوعات اخذ ویزا، روادید سفر و گردشگری، شما را راهنمایی خواهند کرد.

بهترین روش گرفتن ویزا

بهترین روش گرفتن ویزا

راهکارها با توجه به نیاز و پتانسیل شما ارائه می شود، پس باید بهترین راه برای ویزا شدن را بشناسیم.

صرفه جویی در هزینه ویزا

صرفه جویی در هزینه ویزا

وقتی کوتاه ترین راه ها را بشناسید، طبیعتا هزینه های اخذ ویزا کاهش پیدا خواهد کرد.

رضایت بالای مشتریان

رضایت بالای مشتریان

کسانی که با ما ویزا می گیرند، معمولا تبدیل به مشتریان وفادار ما می شوند، نگاهی به به باشگاه مشتریان ما بیاندازید.

پشتیبانی قدرتمند

پشتیبانی قدرتمند

ما برای رفع هر گونه مشکل احتمالی در دسترس هستیم و این یکی از دلایل محبوبیت ما در بین مسافران است.

مورد اعتماد بودن

مورد اعتماد بودن

مفتخریم که اعلام کنیم مسافران جدید ما معمولا توسط مشتریان قبلی به ما معرفی می شوند.

صداقت

صداقت

اگر نگاهی اجمالی به وب سایت پارت ونک بیاندازید، متوجه می شوید که ما همه چیز را صادقانه توضیح می دهیم.

کسانی که از ما ویزا گرفته اند چه می گویند؟

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به آژانس هواپیمایی پارت ونک می باشد.