نروژ

نروژ

نروژ

دانشگاه اسلو

دانشگاه دولتی اسلو دارای رتبه‌ی ۱۳۱ دانشگاه جهانی و رتبه‌ی ۵۸ در بین دانشگاه‌های اروپا بوده و هفتمین دانشگاه برتر در بین دانشگاه‌های کشورهای شمال اروپا است. دانشگاه اسلو در سال ۱۸۱۱ تاسیس شده است و تا سال ۱۹۳۹ با نام رویال فردریک شناخته می‌شد. این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های نروژ است و تا سال ۲۰۱۶ ‌بزرگ‌ترین موسسه‌ی آموزش عالی در منطقه بود.هم اکنون بیشتر این دانشگاه با عنوان دانشگاه علم و فناوری نروژ شناخته می‌شود.

این دانشگاه حدود ۲۷.۷۰۰ دانشجو دارد و حدود ۶,۰۰۰  نفر در آن مشغول به کار هستند. دانشکده‌های این دانشگاه شامل حقوق، پزشکی، علوم انسانی، ریاضیات، علوم طبیعی، علوم اجتماعی، دندانپزشکی و علوم تربیتی است. همچنین این دانشگاه شامل کلیسای نروژ است که از سال ۱۵۳۶ به عنوان کلیسای دولتی نروژ شناخته می‌شود. پردیس اصلی نئوکلاسیک دانشگاه در مرکز استان واقع شده است. دانشکده‌‌ی پزشکی این دانشگاه بین چندین بیمارستان دانشگاهی در منطقه قرار دارد.

 

دانشگاه برگن

 

دانشگاه برگرن در سال ۱۹۴۶ بازگشایی شده است. این دانشگاه امروزه تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین و بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در نروژ تبدیل شده است و اعتبار جهانی دارد. این دانشگاه دارای ۷ دانشکده است. دانشکده‌های جدید و تازه تاسیس این دانشگاه شامل دانشکده‌ی هنرهای زیبا، موسیقی و طراحی هستند که در سال ۲۰۱۷ تاسیس شده‌اند. کتابخانه و موزه‌ی دانشگاه برگن دارای همانند دانشکده دارای معماری بی‌نظیری است.

 

دانشگاه علوم فناوری نروژ

 

دوره‌ها و برنامه‌های تحصیلی بسیاری در این دانشگاه وجود دارند.

برخی از رشته‌های اصلی ارائه شده در این دانشگاه عبارت هستند از: مهندسی کامپیوتر، زیست شناسی، بیوتکنولوژی، مهندسی شیمی، مطالعات کودکان، فناوری ارتباطات، مهندسی برق، زبانشناسی و ادبیات، هنرهای زیبا، کارشناسی و بازاریابی بین‌المللی، فناوری دریایی، علوم پایه، پزشکی، موسیقی، برنامه ریزی شهری، و … .

 

دانشگاه ترومسو

 

این دانشگاه در شهر ترومسوی نروژ قرار دارد و در سال ۱۹۷۲ افتتاح شده است. دانشگاه ترومسو یکی از دانشگاه‌های برتر نروژ است و به عنوان بزرگ‌ترین موسسه‌ی تحقیقاتی و آموزشی در شمال نروژ به شمار می‌آید.

دانشکده‌ها و واحدهای دیگر این دانشگاه عبارت هستند از دانشکده‌ی پزشکی و علوم بهداشت، دانشکده فنی مهندسی، دانشکده‌ی علوم انسانی و علوم اجتماعی و آموزش، دانشکده‌ی علوم زیست شیلات و اقتصاد، دانشکده‌ی هنرهای زیبا، دانشکده حقوق و دانشکده‌ی ورزش و تربیت بدنی.

 

دانشگاه اقتصاد نروژ

 

این  موسسه جزء بهترین دانشگاه‌های نروژ است که در سال ۱۹۳۶ به ‌عنوان اولین مدرسه‌ی تجاری نروژ تاسیس شده است. از زمان تاسیس تا کنون، دانشگاه اقتصاد نروژ یک موسسه‌ی آموزشی و پژوهشی در زمینه‌ی اقتصاد، مدیریت و تجارت بوده است. این دانشگاه شامل ۶ بخش است که عبارت هستند از گروه حسابداری ( حسابرسی و قانون)، گروه تجارت و علوم مدیریت، وزارت اقتصاد، وزارت دارایی، گروه ارتباطات حرفه‌ای و میان فرهنگی و گروه استراتژی و مدیریت.

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به آژانس هواپیمایی پارت ونک می باشد.