اسپانیا

اسپانیا

اسپانیا

معرفی سه دانشگاه برتر اسپانیا

 

دانشگاه بارسلونا

 

از میان ۶ دانشگاه موجود در شهر بارسلونا، دانشگاه دولتی بارسلونا قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین دانشگاه این شهر است. دانشگاه بارسلونا دارای ۶ ساختمان مجزا و ۱۶ دانشکده بوده و دارای ۷۳ دوره کارشناسی، بیش از ۱۵۰ دوره کارشناسی ارشد و ۵۰ دوره دکتری است. دانشگاه بارسلونا که یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه های اسپانیاست در حال حاضر بیش از ۴۴۰۰۰ دانشجوی کارشناسی و حدود ۱۹۰۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری در آن مشغول تحصیل هستند. بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌ها توسط مؤسسه QS در سال ۲۰۲۰، دانشگاه بارسلونا در رتبه ۱۶۵ دانشگاه‌های جهان و رتبه نخست دانشگاه های اسپانیا قرار گرفت.

 

دانشگاه مستقل بارسلون

 

دانشگاه مستقل بارسلونا یا UAB جایگاهی ممتاز در رتبه‌بندی معتبرترین و تأثیرگذارترین دانشگاه‌های بین‌المللی دارد. این دانشگاه یکی از مراجع دانشگاهی در اروپا محسوب می‌شود. دانشگاه UAB با وسایل حمل‌ونقل عمومی ۲۵ دقیقه از مرکز شهر بندری بارسلونا فاصله دارد. پردیس اصلی این دانشگاه در بلاترا در قلب یکی از مهم‌ترین قطب‌های صنعتی و فناوری اروپای جنوبی (حوزه دریای مدیترانه) قرار دارد و بیش از ۵۰,۰۰۰ دانشجو، استاد، پژوهشگر و کارمند در این پردیس مشغول فعالیت هستند.

این پردیس تمام امکانات لازم را در خود جای داده است: خوابگاه دانشجویی (با ۲۱۰۰ نفر ظرفیت)، کتابخانه‌های تخصصی، مرکز آموزش زبان، اماکن و تجهیزات ورزشی (باشگاه، استخر، زمین فوتبال و…)، مرکز مراقبت‌های درمانی، چندین رستوران، فروشگاه و کافه. بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌ها توسط مؤسسه QS برای سال ۲۰۲۰، دانشگاه مستقل بارسلونا با رتبه ۱۸۸ دانشگاه‌های جهان، رتبه دوم برترین دانشگاه های اسپانیا را دارد.

 

دانشگاه مستقل مادرید

 

دانشگاه مستقل مادرید در سال ۱۹۶۸ تأسیس شده و گستره وسیعی از رشته‌های تحصیلی را در قالب ۸ دانشکده و چندین مرکز وابسته مانند دانشکده پرستاری صلیب سرخ و دانشکده فیزیوتراپی ONCE ارائه می‌دهد. با بیش از ۲۵۰۰۰ دانشجو و ۳۰۰۰ عضو هیئت علمی، دانشگاه مستقل مادرید دو پردیس دارد:

پردیس دانشکده پزشکی که در نزدیکی بیمارستان لاپاز مادرید است و پردیس کانتوبلانکو که در ۱۵ کیلومتری شمال شهر مادرید و در بافت طبیعت قرار دارد. پردیس کانتوبلانکو با خط مترو تنها ۲۰ دقیقه تا مرکز شهر مادرید فاصله دارد. بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌ها توسط مؤسسه QS برای سال ۲۰۲۰، دانشگاه مستقل مادرید با رتبه ۱۹۲ دانشگاه‌های جهان، رتبه دوم برترین دانشگاه های اسپانیا را دارد.

 

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به آژانس هواپیمایی پارت ونک می باشد.