آلمان

آلمان

آلمان

دانشگاه بیله‌فلد آلمان

 

دانشگاه بیله‌فلد (Bielefeld University)   آلمان در سال ۱۹۶۹ تاسیس شد. اهداف این دانشگاه تحقیقاتی و ارائه آموزش‌های تحقیق محور با کیفیت بالا می‌باشد. دانشگاه بیله‌فلد آلمان شامل ۱۳ دانشکده و جز معدود دانشگاه‌هایی در سطح جهان است که تمامی دانشکده‌ها و رشته ها را در خود جای داده است. بیشترین طیف رشته‌ای این دانشگاه در رشته‌های علوم انسانی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و تکنولوژی می‌باشد. دانشگاه بیله‌فلد با حدود ۲۴ هزار دانشجو  که حدود ۳هزار نفر آن‌ها دانشجوی بین‌المللی و بیش از ۲۰ کشور دنیا هستند، در بیش از ۱۱۵ رشته در مقاطع مختلف و حدود ۲۷۵۰ پرسنل، یکی از دانشگاه‌های برتر آلمان است. بنا به رنکینگ‌های مربوطه کتابخانه دانشگاه بیله‌فلد یکی از بهترین کتابخانه‌های دانشگاهی در آلمان است.

 

رنکینگ دانشگاه بیله‌فلد آلمان

 

رتبه ۱۷۳ جهانی

رتبه ۶۷ در قاره ی اروپا

رتبه ۸ در کشور آلمان

رتبه ۵۷ در میان دانشگاه های تازه تاسیس جهان

برترین دانشگاه شمال آلمان

 

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه بیلهفلد

  • دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد
  • مدرک فارغ‌التحصیلی دبیرستان
  • مدرک رشته تحصیلی
  • گواهی تائیدیه زبان خارجی (اگر رشته مورد نظر شما انگلیسی محور است نیاز به تائیدیه زبان آلمانی نیست، فقط در رشته‌های آلمانی نیازمند تائیدیه زبان آلمانی دارید و اگر واجد شرایط در زبان آلمانی نیستید می‌توانید واحدهای آموزش آلمانی را انتخاب کنید.)

 

هزینه‌ها و شهریه تحصیلی دانشجویان بین‌المللی دانشگاه بیله‌فلد

 

دانشگاه بیله‌فلد شهریه تحصیلی ندارد اما هزینه‌های اجباری برای خدمات مختلف (وعده‌های غذایی و حمل و نقل عمومی) اخذ می‌شوند.

 

بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های بین‌المللی دانشگاه بیله‌فلد

 

  • کمک هزینه ابتدایی دانشگاه بیله‌فلد

دانشگاه بیله‌فلد کمک هزینه‌هایی تا سقف ۲۴ ماه (دوره های ۴ ماهه) را برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از رشته‌های تاریخ، جامعه شناسی، علوم انسانی و یا علوم سیاسی دارند فراهم می‌کند. دریافت کنندگان این کمک هزینه شانس آماده شدن برای ارائه پایان‌نامه مناسب را خواهند داشت.

  • کمک هزینه ی DAAD 

DAAD توسط وزارت آموزش و پرورش آلمان حمایت شده و بورسیه‌های مختلفی را به طیف وسیعی از کشورهای جهان، شامل اکثر کشورهای انگلیسی زبان ارائه می‌کند.

  • کمک هزینه تحصیلی ترمیک

بر اساس کشور محل تحصیل دانشجویان، دانشگاه مبلغی بین ۲۵ تا ۸۰ هزار فرانک را برای پوشش هزینه‌های تحصیلی در نظر می‌گیرد.

  • کمک هزینه‌های کوتاه مدت برای فارغ‌التحصیلی

دانشجویانی که قصد انجام پایان‌نامه در خارج از کشور را دارند مجاز به استفاده از این کمک هزینه هستند. هدف اقامت در خارج از کشور تحقیق روی پایان‌نامه است.

 

 

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به آژانس هواپیمایی پارت ونک می باشد.