• ویزای ملک دبی

همیشه با سوالاتی نظیر ” چگونه ویزای سرمایه گذاری دبی را دریافت کنم؟” و یا” قوانین ویزای املاک دبی چگونه است” روبه رو می شوید. در واقع این موضوع زیاد پیچیده ای نیست ولی باید متذکر شویم که افراد زیادی در هنگام دریافت ویزای دارایی دبی که به ویزای طلایی مشهور است، دچار سرگشتگی می شوند.
برای آسان کردن فهم روند دریافت ویزای املاک و آگاهی از قوانین آن برای همه، تصمیم گرفتیم تا در این مورد به طور مفصل توضیحاتی را ارایه دهیم. در این راهنما شما را با تک تک مراحل درخواست و دریافت ویزای دارایی امارات متحده عربی آشنا خواهیم کرد.

قانون ۱ – میزان ارزش دارایی مورد نیاز

اولین چیزی که باید بدانید میزان ارزش دارایی هایتان در دبی است که باید بیشتر یا برابر ۱۰۰۰۰۰۰ درهم امارات باشد. به خاطر داشته باشید که ارزش دارایهایتان در قرار داد و سند مهم است نه ارزش کنونی آن. مثلا، اگر در دبی ملکی به ارزش ۹۰۰۰۰۰ درهم خریده اید و اکنون ارزش آن به یک میلیون درهم رسیده است، شمار را واجد شرایط دریافت ویزای دارایی امارات نمی کند. اگر دو ملک خریداری کنید که ارزش هر کدام ۵۰۰۰۰۰ درهم باشد نیز همچنان شمار را واجد شرایط دریافت ویزای دارایی نمی کند. در صورتی که فردی به طور شریکی مالک باشد، سهم فرد متقاضی باید برابر یا بیشتر از ۱ میلیون درهم باشد.به اموال در گرو ویزای اموال تعلق نمی گیرد و فقط زمانی می توانید این ویزا را دریافت کنید که اموال در گرو را آزاد کنید.

قانون ۲ شرایط دارایی

اکثر افرادی که در دبی اموالی به ارزش بیش از ۱ میلیون درهم را پیش خرید کرده اند و برای رفتن به دبی درخواست ویزا می کنند، فکر می کنند که با دریافت این ویزا می توانند هر تعداد باری که می خواهند و در هر زمانی که می خواهند، به این کشور وارد شوند. شاید از مشاوران املاک شنیده اید که پیش خرید املاک شما را واجد شرایط دریافت ویزای املاک می کند، که البته این موضوع صحیح نیست.
برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری در امارات بر اساس اموال خریداری شده، ملک باید قابل استفاده باشد. یعنی نه تنها باید ملک تکمیل شده باشد بلکه باید از شرایط خوبی نیز برخوردار باشد.
ویزای اقامت دبی در مقابل خرید املاک موضوعی است برای املاک مسکونی نه املاک تجاری.

قانون ۳ انواع ویزا

خب بیایید تصور کنیم که شما از همه معیار ها آگاه هستید و واجد شرایط درخواست ویزای طلایی بر اساس سرمایه گذاری املاک هستید. قدم بعدی این است که بدانید کدام نوع از ویزا برای سرمایه گذاران املاک مناسب است.
شما می توانید یا درخواست ویزای ۶ ماهه( ورود متعدد کوتاه مدت) بدهید و یا اینکه می توانید درخواست ویزای اقامت بلند مدت دو ساله بدهید. طبقه بندی ویزا ها با هم متفاوت است.
ویزای دارایی ۶ ماهه در واقع یک ویزای توریستی است اما این امکان را برای شما فراهم می کند که هرگاه که بخواهید به دبی وارد شوید. برای تمدید ویزا، لازم است که متقاضیان از دبی خارج شوند. در دبی آزمایشات پزشکی به منظور دریافت ویزای گردشگری انجام می پذیرد.
ویزای اقامتی دارایی شما را مقیم دبی می کند در نتیجه قوانین و مقررات افراد مقیم برای شما نیز اعمال می شود. شما و خانواده تان برای دریافت ویزای اقامت امارات باید تحت آزمایشات پزشکی قرار بگیرید.

قانون ۴ هزینه

قبلا گفتیم که برای دریافت ویزای دارایی امارات میزان دارایی شما باید برابر یا بیش از ۱ میلیون درهم امارات باشد. این املاک باید قابل سکونت باشد و نباید در رهن یا گروی کسی باشد.
• هزینه ویزای ۶ ماهه دارایی
هزینه ویزای ۶ ماهه ۱۱۰۰ درهم است و هزینه تمدید آن هم همین مقدار است. اگر می خواهید از خانواده خود را هم تحت تکفل قرار دهید هزینه هر تکفل ۲۵۰ درهم و هزینه تمدید آن هم همین میزان است.
• هزینه ویزای ۲ ساله
هزینه این ویزا هم همانند ویزای ۶ ماهه ۱۱۰۰ درهم است اما ۴۰۰ درهم هم هزینه دفتر آن می شود. ۲۰۰۰ درهم هم سالانه باید به اداره توسعه اقتصادی واریز شود که به اسم شما ثبت می شود.
شما می توانید خانوادتان را هم تحت تکفل این ویزا قرار دهید که هزینه هر نفر ۶۰۰۰ درهم می باشد و فقط اعضای خانواده می توانند از این ویزا برخوردار شوند.

قانون  ۵ درآمد و دامنه کار

ویزایی که در مقابل خرید املاک دریافت خواهید کرد ویزای اقامت خواهد بود .یعنی شما و خانوادتان نمی توانید در دبی مشغول به کار شوید. معیار مهم دیگر برای دریافت ویزای دارایی داشتن درآمدی است که باید برابر یا بیشتر از ۱۰۰۰۰ درهم در ماه باشد. اگر شما یا یکی از اعضای خانوادتان بخواهید کار کنید ویزای شما باید تغییر کند و ویزایی بشود که بتوانید با آن کار هم بکنید.

قانون ۶ اسناد مورد نیاز

برای اینکه بتوانید درخواست ویزای دارایی بدهید، باید با در دست داشتن مدارک زیر، به اداره املاک دبی مراجعه کنید

 • اسناد کل دارایی
 • کپی سند خرید و فروش
 • کپی پاسپورت مالک
 • کپی ویزا
 • دو عدد عکس پاسپورتی

اسناد ذکر شده در اداره املاک دبی برای روند دریافت ویزا ثبت می شود. از آنجایی که تمام قوانین و موارد مورد نیاز دریافت ویزا را در اینجا توضیح داده ایم ، وارد مرحله ای می شویم که کارهای لازمی را که باید انجام دهید را توضیح دهیم.

چگونه ویزای ملک دبی (سرمایه گذاری) را دریافت کنید

 • تمام مراحل را کنترل کنید و مطمئن شوید که هیچ چیز را جا نینداخته اید.زمانی که مطمئن شدید که اموال سرمایه گذاری شده در دبی شما را واجد شرایط دریافت ویزای دارایی می کند، مدارک بالا را مهیا کنید و به اداره املاک دبی برسانید.
 • به پذیرش مراجعه کنید و از آنها بپرسید که برای دریافت ویزای طلایی باید به کجا مراجعه کنید. مدارک را به بخش مربوطه بدهید و مشخص کنید که چه نوع ویزایی می خواهید.

ویزای ۶ ماهه

دریافت ویزای اموال ۶ ماهه با قابلیت ورود متعدد دبی آسان است و روند آن یک هفته به طول می انجامد. از طرف دیگر، اگر بخواهید برای ویزای دو ساله درخواست بدهید، شرایط زیر را مطالعه کنید.

ویزای اقامت دوساله

 • در ابتدا به اداره املاک دبی بروید، مدارک مورد نیاز را تحویل دهید و هزینه ویزا را بپردازید. سپس اداره املاک دبی گواهی را برای ارایه به اداره توسعه اقتصادی صادر می کند.
 • سپس توسعه اقتصاد دبی گواهی سرمایه گذاری به شما اعطا می کند که هزینه آن سالانه ۲۰۰۰ درهم است. سپس باید با در دست داشتن این گواهی، به بخش مهاجرت مراجعه کنید و این بخش شما را به عنوان مقیم بر اساس سرمایه گذاری در دبی ، محسوب می کند.
  مدت زمان دریافت این ویزا یک ماه است.

 

گروه ویزا و مهاجرت پارت ونک
شماره تماس ۰۵۱۳۷۶۷۵۰۳۰ داخلی ۲۲۷
https://www.instagram.com/partvanakvisa

علی شَدّه
۰۹۱۵۵۲۱۱۳۸۳

مدیریت
۰۹۱۵۱۱۵۱۰۱۸