سرمایه گذاری در یونان

کشور یونان با هدف جذب سرمایه‌های خارجی، در آپریل ۲۰۱۳ قانون اخذ اقامت با سرمایه گذاری (اقامت طلایی یونان) را مصوب نمود. براساس این قانون شهروندان کشورهای غیر اروپایی با سرمایه گذاری به مبلغ حداقل ۲۵۰۰۰۰ یورو می‌توانند اقامت این کشور را برای خود، همسر، فرزندان زیر ۲۱ سال و والدین خود و همسرشان را در عرض یک‌ماه اخذ نمایند. متداول ترین روش سرمایه گذاری خرید ملک در یونان است.
پس از خرید خانه در یونان، به شما کارت اقامت موقت ۵ ساله داده می‌شود و پس از ۵ سال به شرط آن‌که ملک خریداری شده را نفروخته باشید و همچنین مرتکب خلاف های کیفری نشده باشید می‌توانید اقامت دائم بگیرید و در پروسه اخذ پاسپورت قرارگیرید
شما و خانواده تان با اخذ اقامت کشور یونان از همان ابتدا میتوانید در تمام کشورهای حوزه شینگن کار،زندگی ، تحصیل ،ثبداشته باشید؛ در واقع با اخذ اقامت یونان شما مقیم کل حوزه شنگن خواهید بود.

ساده ترین روش اقامت در اروپا از طریق اخذ اقامت یونان

شهروندان کشورهای غیراروپایی که تمکن مالی مناسبی دارند، صلاحیت اخذ ویزای اقامت یونان را دارند. به لحاظ قانونی افراد در صورتی که سابقه کیفری نداشته و منابع مالی کافی در قالب درآمد سالانه ثابت جهت پوشش هزینه ها زندگیشان در یونان برای خود،همسر و فرزندان زیر۱۸سال را داشته باشند میتوانند این اقامت را دریافت نمایند. در واقع مهم ترین شرط اخذ اقامت تمکن مالی در یونان،اثبات تمکن مالی متقاضی است. براساس قوانین مهاجرتی یونان این درامد ماهیانه حدودا ۲۰۰۰ یورو برای متقاضی است که ۲۰% رقم مذکور برای افراد خانواده افزایش می یابد.
مدرک اثبات کننده تمکن مالی میتواند مجموع دارایی ها شامل صورت حساب بانکی، سند ملکی و فیش حقوقی و… باشد.
از مزایای اقامت تمکن مالی می توان به عدم شرط حضور در یونان، آزادی سفر به ۲۶کشور ناحیه شینگن، تحصیل رایگان فرزندان در یونان، حق انجام معامله ملک،ثبت و مدیریت شرکت، برخورداری از سیستم مراقبت درمانی درکل اتحادیه اروپا، افتتاح حساب در یونان و امکان تراکنش مالی در کل اتحادیه اروپا می باشد.
لازم به ذکر است طی این پروسه که تنها در عرض ۳ماه انجام میگیرد ، برای شما و خانواده تان اجازه اقامت ۲ساله صادر شده و بعد از این مدت،این اقامت در بازه های ۳ساله تمدید خواهد شد و پس گذشت ۷الی۱۰ سال قابل تبدیل به اقامت دائم خواهد بود

گروه ویزا و مهاجرت پارت ونک
همواره همراه شما هستیم

شماره تماس ۰۵۱۳۷۶۷۵۰۳۰
اینستاگرام شرکت پارت ونک