۱رشد اقتصادی مداوم

زمانی که پول های خود را بر روی املاک و به خصوص مستغلات خارج از کشور سرمایه گذاری می کنید، نه تنها بر روی یک خانه یا زمین به خصوص بلکه در اقتصاد آن کشور هم سرمایه گذاری کرده اید. یکی از مهمترین نکاتی که باید در هنگام خرید ملک در هر جای دنیا توجه کنید ، رشد اقتصادی است که در آن منطقه وجود دارد . اگر می بینید که در یک منطقه نمودار رشد اقتصادی درحال حرکت به سمت بالا است، نباید در سرمایه گذاری در آن منطقه تامل کنید.
یکی از بزرگ ترین فواید خرید ملک در دبی این است که اقتصاد این شهر مبتکر با سرعت خوبی رو به رشد است. در حالی کشور امارات که در خاورمیانه قرار دارد غنی از نفت است و اقتصاد ابوظبی ، پایتخت کشور امارات، به دلیل بحران های نفتی اخیر متحمل خسارت هایی شده است، اقتصاد دبی به شکوفایی رسیده و به عنون قهرمان برنامه ریزی و رشد اقتصادی در منطقه خاورمیانه شناخته شده است.
از زمانی که به دهه دوم این قرن پا گذاشته ایم، دبی اقتصاد خود را از درآمد های نفتی مستقل کرده است تا حدی که، درآمد های ناشی از نفت ،تقریبا ۵% درصد کل اقتصاد دبی را در بر می گیرد. این توضیحات نشان می دهد که رشد اقتصادی در امارات پس از بحران جهانی مالی در سال ۲۰۰۸ بسیار با ثبات بوده است.
حرکت سعودی نمودار عملکرد سال ۲۰۱۰ به بعد و سه سال گذشته بیانگر این موضوع است که بی شک دبی بهترین مکان برای سرمایه گذاری در زمینه ملک و املاک در جهان است.

۲رشد جمعیتی مداوم

اگر شما در جایی خانه بخرید که جمعیت کمی دارد و همین تعداد افراد هم درحال مهاجرت به مکان های دیگر باشند، این خانه و مستغلات برایتان نفعی به همراه دارد؟ دبی شهری بین المللی است که مردمش از بیش از ۲۰۰ کشور مختلف به این جا نقل مکان کرده اند. از این رو جمعیت این شهر همواره در حال افزایش است. یکی از بزرگترین فواید خرید مستغلات در دبی این است که، مردم از سرتاسر جهان به منظور یافتن شغل بهتر و شانس های تجاری به اینجا می آیند. تمام این افراد نیازمند مکانی برای زندگی هستند. هیچ کس دوست ندارد برای زندگی کردن به هتل برود. درست است؟
اگر نگاهی به آمارها بیندازیم خواهیم دید که هم سال ۲۰۱۶، جمعیت به ۲٫۵ میلیون نفر رسیده است. با در نظر گرفتن همین نرخ رشد موجود در دبی ، جمعیت دبی در سال ۲۰۲۰ به ۳ میلیون نفر خواهد رسید. میانگین نرخ رشد در دبی ۴٫۷% است که با رشد اقتصادی این منطقه منطبق است.
بسیاری از پروژه های جدید خانه سازی در دبی شروع به کار کرده اند تا این جمعیت رو به افزایش را اسکان دهد تا فرصت های سرمایه گذاری بیشتری را برای سرمایه گذاران فهیمی که می خواهند بازگشت سرمایه بیشتری را داشته باشند، فراهم آورند.

۳پیشرفت و نوآوری مداوم

آیا ترجیح می دهید در شهری خانه بخرید که هیچ ایده نوآوارنه و خلاقانه ای ندارد و همیشه ایده های تکراری و کسل کننده دارد ؟ درحال حاضر دبی به یکی از هوشمند ترین شهرهای جهان تبدیل شده است. همیشه چیزهای جدیدی درباره دبی وجود دارد که همین یکی از بزرگ ترین فواید خرید ملک در دبی است.
شهری که همیشه در آن اتفاقات جدیدی رخ می دهد، همواره توده عظیمی از مردم را به خود جذب می کند. مردمی که هر سال به این شهر سفر می کنند به مکانی برای استراحت احتیاج دارد. این مکان چرا خانه شما نباشد؟
دبی خانه برج بلند مرتبه ای به نام برج خلیفه است و اکنون برج بلند تری هم در این شهر در حال ساخت است. این ایده های خلاقانه ای که توسط دولت دبی ارایه شده و آغاز شده نشان دهنده این است که دبی می تواند یکی از بهترین مکانها برای زندگی باشد.

۴وزارت شادی

این ممکن است یکی از عجیب ترین فواید خرید مستغلات در دبی باشد. اما حقیقت دارد! بله! در دبی وزارت شادی وجود دارد. دولت دبی همیشه در جهت بهتر کردن زندگی مردمش و شاد نگه داشتن آنها تلاش می کند. در ابتدای سال ۲۰۱۶، وزارت خانه جدیدی به نام وزارت خانه شادی به کابینه دولت امارات اضافه شد. مسئولیت اصلی این وزارت خانه محاسبه میزان شادی ساکنین دبی است و فعالیت هایی را در جهت بهبود سبک زندگی و شاد تر کردن مردمی که در امارات زندگی می کنند، انجام می دهد.
با چنین خلاقیت و فدارکاری که دولت امارات برای مردمش انجام می دهد، نمی توانید تصور کنید که چقدر سرمایه گذاریتان در دبی در سال جاری شکوفا خواهد شد.

۵امنیت

در میان تمام فواید خرید مستغلات در دبی، امنیت چیزی است که تمام ساکنین دبی از آن برخوردارند. امنیت یکی از دلایل اصلی است که مردم به دبی می آیند و زندگی جدید خود را آغاز می کنند. در حالی که بسیاری از کشورهای منطقه خاورمیانه درگیر مسایل و اختلافات سیاسی هستند، دبی یکی از با ثبات ترین شهر های منطقه به حساب می آید.
همه ما به خوبی می دانیم که پلیس دبی به دلیل سرعت و چالاکیشان بسیار کمک کننده هستند و ماشین های لوکس سوار می شوند. تنها کاری که افراد پس از تصادف انجام می دهند این است که از ماشین های خود پیاده می شوند و با پلیس تماس می گیرند تا بیاید و مقصر را شناسایی و خسارت را ارزیابی کند.
دزدی یا کیف قاپی در دبی وجود ندارد و همین خصوصیت می تواند بهترین فایده خرید ملک در دبی باشد. شما می توانیید با خیال راحت ماشین خود را بدون اینکه درب آن را قفل کنید در پارکینگ بگذارید . هیچ کس در غیاب شما جرات دست زدن به ماشینتان را نخواهد داشت.

۶– ویزای خرید ملک

بزرگترین فایده خرید مستغلات در دبی که میتوانید از آن بر خوردار باشید این است که شما می توانید بر اساس آنچه که در دبی خریداری کرده اید، شایسته دریافت ویزای شهروندی شوید. الزامات خاصی است که شما باید به آنها منطبق شوید. مثلا، میزان دارایی های شما باید حداقل یک میلیون درهم امارات باشد. دارایی هایتان نباید در گرو باشد و باید کاملا قابل سکونت باشند.
شما باید برای دریافت ویزای سرمایه گذاری و خرید اموال در دبی، به اداره شهری دبی مراجعه کنید.

۷گزینه های متنوع

زمانی که برای سرمایه گذاری در مسکن به دبی می آیید و از فواید خرید مستغلات در دبی بهره مند می شوید، گزینه های متنوعی برای انتخاب وجود خواهد داشت. دو گروه اصلی شامل اموال تجاری و مسکونی می شود. اگر برنامه شما سرمایه گذاری در اموال مسکونی است می توانید آپارتمان و یا ویلا خریداری کنید و اگر می خواهید در اموال تجاری سرمایه گذاری کنید، می توانید دفتر کار، آزمایشگاه و یا کارگاهای صنعتی را برای خرید انتخاب کنید.

۸هزینه پایین مالکیت

در مقایسه سایر نقاط جهان، هزینه مالکیت در دبی بسیار پایین تر است. د رواقع به طور دقیق میانگین قیمت هر متر مربع زمین در دبی ۴۶۸ دلار آمریکاست در حالی که در لندن باید به ازای هر متر مربع ۳۲۰۸ دلار آمریکا بپردازید.
این یکی از بزرگترین فواید خرید ملک در دبی است و شما نمی توانید این موضوع را نادیده بگیرید.به نمودار زیر نگاهی بیندازید و آنگاه متوجه خواهید شد که هزینه مالکیت در دبی چقدر نسبت به سایر نقاط جهان ارزان تر است.

۹بازگشت اجاره عالی

آیا می دانستید هزینه اجاره در دبی در مقایسه با سایر نقاط جهان خیلی بالاتر است؟ میانگین بازده اجاره در دبی ۱۰ %است در حالی که میانگین بازده اجاره در نیویورک تنها ۳٫۹۱ % ، در لندن ۳٫۲۱%، در سنگاپور ۲٫۸۳% است و در هنگ کنگ در آمد حاصل از اجاره بیشتر ۲٫۸۲% نیست.
در بدترین حالت بازگشت اجاره به کمتر از ۵٫۸۲% نخواهد رسید و همین امر باعث شده تا دبی به بهترین مقصد برای سرمایه گذاران مستغلات تبدیل شود. بنابراین اگر می خواهید از فواید خرید املاک در دبی بهره مند شوید، درآمد بالای حاصل از اجاره بها را فراموش نکنید .

۱۰تقدیر مناسب از سرمایه

همه ما میدانیم که درباره سرمایه گذاری بر روی زمین و مستغلات، این زمان است که همه چیز را مشخص می کند. افرادی که بر روی استارت اپ هایی نظیر توییتر، لینکدین، مایکروسافت، فیسبوک ، اینستاگرام و…سرمایه گذاری کرده اند مشاهده کرده اند که سرمایه گذاریشان در این سالها سر به فلک کشیده است و این به خاطر این است که آنها از شانس های پیش رویشان در زمان مناسب استفاده کرده اند و زمانی که سهام این استارت اپ ها ارزان بود آنها را خریداری کردند.
همین مورد درباره مستغلات هم صدق می کند مخصوصا در بازار مسکن دبی. مثلا، به دقت پروژه جدید ال مهارا را زیر نظر گرفتیم و داده های تاریخی آن را بررسی کردیم و مشاهده کردیم افرادی که در سال ۲۰۰۶ و درابتدای شروع پروژه مستغلاتی را خریداری کردند به طور میانگین ۷۶۳ درهم امارات پرداخت کردند. می دانید پس از گذشت ۱۰ سال هزینه فروش این مستغلات اکنون به چه قیمتی رسیده است؟ ۱۶۰۹ درهم امارات که ۱۱۱% سرمایه کل باز میگردد.

جایزه: بدون مالیات بر مستغلات

میدانم، میدانم که همه شما منتظر شنیدن خبر چنین سود ویژه خرید مستغلات در دبی بودید. بله این حقیقت دارد! هیچ مالیاتی بر مستغلات در دبی وجود ندارد. یعنی همان زمان که ملکی را خریداری کنید، هزینه ثبت نام اداره شهری دبی را پرداخت کرده اید، هیچ مالیات دولتی بر مستغلات وجود ندارد.
این ویژگی به تنهایی تاثیر بزرگی بر بازه کلی اجاره مستغلاتتان در دبی دارد. اگر ملکی را در هنگ کنگ خریداری کنید باید ۱۵% مالیات سالیانه پرداخت کنید و این میزان مالیات در سنگاپور۱۳%، در لندن ۲٫۳۳% و در نیویورک ۲٫۲% است. درحالی که در دبی میزان مالیات بر مسکن۰% است و همین خرید مستغلات در دبی را آسان می کند.
پس منتظر چه هستید؟ آیا فواید متقاعد کننده تری از این توضیحات لازم دارید؟

 

 

گروه ویزا و مهاجرت پارت ونک
شماره تماس ۰۵۱۳۷۶۷۵۰۳۰ داخلی ۲۲۷
https://www.instagram.com/partvanakvisa

علی شَدّه
۰۹۱۵۵۲۱۱۳۸۳

مدیریت
۰۹۱۵۱۱۵۱۰۱۸