کشور کانادا یکی از برترین مراکز علم و دانش دنیا میباشد که هر سال بالغ بر ۱۳۰۰۰۰تا ۱۵۰۰۰۰ نفر دانشگاه های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند. سطح علمی بالای دانشگاه ها هزینه های معقول و امکان گرفتن اقامت دائم کشور کانادا، ویزای تحصیلی رابه یکی از پر متقاضی ترین راه ها برای امر مهاجرت به کانادا قرار داده است.
در ابتدا شما باید رشته مورد نظر خود برای تحصیل را انتخاب کنید و پس از آن به انتخاب دانشگاه و یا شهر مورد نظر خود بپردازید. برای اقدام کردن برای پذیرش در دانشگاه های کانادا شما باید به تناسب مقطع تحصیلی خود مدرک زبان انگلیسی TOEFLیا IELTS به دانشگاه ارائه کنید. پس از بررسی شرایط اولیه شما دانشگاه برای شما یک نامه پذیرش تحصیلی صادر میکند که در آن هزینه های تحصیل شما نیز اشاره میشود. هزینه های تحصیل بسته به دانشگاه رشته مورد نظر و مقطع تحصیلی میتواند متفاوت باشد. حداقل هزینه تحصیل در کانادا در حدود ۱۲ تا ۱۳ هزار دلار در سال میباشد. شما با ویزای تحصیلی کانادا حق بردن همراه را نیز خواهد داشت. جهت اطلاعات تکمیلی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا با مشاورین مجرب پارت ونک تماس حاصل بفرمایید.

 

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا :

 

با توجه به اینکه ویزای تحصیلی کانادا یک نوع ویزای مهاجرتی محسوب می‌شود، اداره مهاجرت این کشور سخت گیری بیشتری برای مدارک دارد. در بین مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا، تمکن مالی متقاضی با دقت بیشتری بررسی می‌شود. با توجه به اینکه ویزای تحصیلی کانادا یک نوع ویزای مهاجرتی محسوب می‌شود، به هیچ عنوان مدارک جعلی و یا دروغین برای دریافت ویزا ارائه نکنید. شما در اخذ ویزا موفق می‌شوید اما برای زندگی در کانادا با مشکل روبرو خواهید شد!

چک لیست مدارک ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر می‌باشد:

۱. اصل پاسپورت متقاضی

۲. یک قطعه عکس ۳.۵ * ۴.۵ با پس زمینه سفید

۳. تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی: فرم درخواست ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین تکمیل می‌شود. توجه داشته باشید که پس از تکمیل فرم، حتما آن را Validate کنید.

۴. فرم اطلاعات خانوادگی: اطلاعاتی مانند اسم و فامیل، وضعیت تاهل، تاریخ تولد، کشور محل تولد، آدرس محل سکونت و شغل شخص متقاضی، همسر، پدر و مادر و ایشان باید در این فرم تکمیل شود. همچنین باید در این فرم اطلاعات خواهر، برادر و فرزندان متقاضی در این فرم تکمیل شود. در صورتی که این افراد در این سفر شما را همراهی می‌کنند، باید در این فرم به سفارت کانادا اعلام کنید.

۵. رسید پرداخت هزینه‌های شهریه دانشگاه و یا مدرسه

۶. نامه پذیرش (LOA): پس از پرداخت هزینه‌های شهریه، این نامه از سوی دانشگاه و یا مدرسه برای شما صادر می‌شود که برای اخذ ویزا به آن نیاز دارید.

۷. ترجمه کارنامه (ریز نمرات) ۳ سال گذشته (برای ثبت نام در مدارس کانادا)

۸. ترجمه کارت واکسیناسیون (برای ثبت نامه در مدارس کانادا)

۹. تعیین قیم برای افراد زیر ۱۸ سالبرای تعیین قیم، فرم مربوط به Custodian باید تکمیل شود. پس از تکمیل، این فرم باید توسط وکیل گواهی امضاء شود.

۱۰. تکمیل فرم توصیه نامه (برای دانشگاه و مدرسه)این فرم باید توسط مدیر مدرسه و یا معلم متقاضی تکمیل شود. همچنین برای ویزای دانشجویی کانادا، از طرف کالج و یا دانشگاه مقصد شما مشخص می‌شود که این فرم باید توسط چه کسی تکمیل شود.

۱۱. تائیدیه سیستم WES (فقط برای ثبت نام در دانشگاه و یا کالجWES (World Education Service) یک سیستم ارزیابی مدارک تحصیلی برای دانشجویان بین المللی دانشگاه های آمریکا و کانادا می‌باشد. تائیدیه فقط برای مدارک دانشگاهی است و برای مدارک دبیرستان نیازی به گرفتن تائیدیه نیست. هزینه تائیدیه WES 300 دلار می‌باشد و حدودا ۱ ماه به طول می‌انجامد.

۱۲. مدارک مالیتوجه داشته باشید که منظور از مدارک مالی، گردش حساب و تمکن مالی می‌باشد. از مدارک مالی فقط تمکن مالی تاثیر در اخذ ویزا خواهد داشت. شما با تمکن مالی باید به افسران ویزای کانادا اثبات کنید که از پس هزینه های تحصیل و اقامت در این کشور برمی‌آیید و برای پرداخت هزینه ها با مشکلی مواجه نخواهید بود. در صورت وجود، اسناد ملکی و اموال غیر منقول خود را نیز ارائه کنید.

۱۳. سند ازدواجفقط در صورتی که شخص متقاضی متاهل می‌باشد، باید سند ازدواج ارائه کند.

کسانی که درخواست ویزای فرصت مطالعاتی می دهند، باید علاوه بر مواردی که در بالا گفته شد، موارد زیر را نیز ارائه کنند:

گواهی اشتغال به تحصیل (در صورتی که دانشجو هستید)

رزومه کامل به همراه عکس شامل سوابق تحصیلی و شغلی

نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه آموزش عالی در کانادا

ترجمه آخرین مدرک تحصیلی

ترجمه ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی

نامه حمایت مالی از دانشگاه یا وزارت علوم (برای کسانی که بورس تحصیلی دریافت کرده‌اند)

فرم LMIA

رسید پرداختی ۲۳۵ دلار از کانادا

چنان که گفته شد مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و ویزای دانش‌آموزی کانادا مشترک هستند. توجه داشته باشید که این مدارک فقط برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا است و هر موسسه آموزشی، ممکن است مدارک دیگری را نیز از شما بخواهد.

 

موارد منع صدور ویزای تحصیلی کانادا

در برخی موارد، به شما ویزای تحصیلی کانادا داده نخواهد شد.

 • در صورتی که شما قصد داشته باشید که در دوره تحصیلی یا برنامه ی کوتاه مدت ۶ ماه یا کمتر شرکت کنید.
 • اگر از اعضای خانواده یا پرسنل یک نماینده خارجی در کانادا باشید.
 • اگر شما عضو نیروهای مسلح تحت نظارت نیروهای قانونی باشید.

بچه های خردسال والدینی که مجوز کار یا تحصیل دارند یا والدینی که پناهنده هستند یا درخواست پناهندگی دارند

 

کانادا (co-op) دوره

یکی از بهترین گزینه ها جهت تحصیل درکانادا است.دوره های کوآپ دوره های کارآموزی همزمان با تحصیل درکانادا می باشد.متقاضیانی که درکالج ویادانشگاه مشغول به تحصیل می باشند ودارای استادی پرمیت هستند می توانند درهنگام تحصیل کارآموزی درحوزه تحصیلی خود راآغازکنند.

با این فرصت استثنایی دانشجویان قادر خواهند بود درحوزه مدرک تحصیلی خود وارد بازارکارشوند.

متقاضیان این دوره ها موظف به گذراندن واحدهای عملی هستند .بطور معمول دانشجویان نیمی ازدوره تحصیلی خودرابا دروس تئوری ونیمه دیگر دوره رابا واحدهای عملی بگذرانند.

 

 

مدارک لازم برای گرفتن ویزای دانش آموزی کانادا

 

 • اصل پاسپورت های جدید و قدیمی
 • یک قطعه عکس ۳٫۵*۴٫۵
 • ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی
 • نامه تمکن مالی به همراه مبلغ مبدل دلار کانادا
 • رزرو بلیط و رزرو هتل
 • نامه بانک از کانادا در صورتی که پولتان را به کانادا فرستاده اید
 • ترجمه سند ملکی و گردش حساب ۴ ماهه ساپورت کننده مالی
 • فیش واریزی تحصیلی
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات
 • نامه پذیرش مدرسه

 

نکته: در کل مهاجرت به کانادا از هر طریق اعم از گرفتن ویزای تحصیلی کانادا و ویزای کار کانادا و ویزای سرمایه گذاری در کانادا بر اساس Point Based System است ، این بدان معناست که شما بر اساس هر ویژگیتان یک امتیاز خاص میگیرید که همۀ آنها با هم جمع شده و در نهایت یک نمره یا معدل به شما میدهد و آن نمره تعیین کنندۀ آن است که آیا شما واجد شرایط گرفتن ویزای کاناداهستید یا خیر.

 

هرچه نمرۀ شما بالاتر باشد شانس موفقیت پروندۀ شما بالاتر میرود.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر، اخذ و مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

۰۵۱۳۷۶۷۵۰۳۰ داخلی ۱۸۱ و ۱۸۶