کالج در اسپانیا

 

دوره های کالج در اسپانیا راهی روشن در مسیر ورود به دانشگاه های دولتی این کشور برای تحصیل پزشکی،دندان پزشکی، داروسازی و مهندسی است.

با شرکت در یک دوره کالج علاوه بر یادگیری زبان ،آمادگی لازم برای آزمون ورودی دانشگاه های دولتی اسپانیا را کسب خواهید کرد.

شرایط:

حداقل مدرک تحصیلی دیپلم

-حداکثر سن ۲۵ سال

-بدون نیاز به مدرک زبان

 

 

سیستم آموزشی اسپانیا

براساس سیتم اموزشی اسپانیا ،دانش آموزان ۶ تا۱۶ ساله تحت آموزش اجباری رایگان قرار میگیرند.

تحصیل در مدارس اسپانا رایگان است و خارجی های مقیم نیز میتوانند بدون هزینه فرزند خود را به مدارس اسپانیایی بفرستند  اما این امکان نیز وجود دارد که فرزندان خود را به مدارس غیردولتی بفرستند که هزینه هایی در بردارد.

دوره لیسانس در اسپانیا

دوره لیسانس در اسپانیا حدودا ۳ ساله و به شکل تمام وقت است.شهریه تحصیل در دانشگاه های اسپانیا توسط دولت این کشور تضمین شده و معمولا در رده های مختلفی مثل دانشگاه اتخابی و رشته انتخابی بستگی دارد.

 

دوره فوق لیسانس در اسپانیا

این دوره اغلب ۲ ساله است . اکثر دانشگاه های اسپانیا در هرسال دو ترم تحصیلی ارائه میدهند.

 

برخی از شرایط پذیرش در این مقطع:

*در خواستی در خصوص رسیدگی به امور شما میبایست به دانشگاه ارائه شود

*پس از اتمام تحصیل ارشد برای ورود به برنامه های دکتری دانشجو میبایست ۶۰ واحد در کلاس درسی را اخذ کرده باشد. پس توصیه میشود دوره های ۲ساله برای کارشناسی ارشد خود انتخاب نمایید

*دانشجویان کلیه مقاطع به محض ورود کارت TIE , و بعد از آن شماره شناسایی NIE دریافت خواهند کرد

بورسیه تحصیلی در اسپانیا

 

کارشناسی:

افرادی که قصد تحصیل کارشناسی در اسپانیا را دارند میتوانند پس از اخذ مدرک دیپلم خود اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های اسپانیا را داشته باشند.

 

کارشناسی ارشد:

فردی که مدرک کارشناسی خود را اخذ کرده است و مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶٫۵ را دارد میتواند برای اخذ بورسیه تحصیلی در اسپانیا اقدام نماید.

 

مقطع دکترا

افراد میتوانند پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد و داشتن آیلتس ۶٫۵ برای بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع دکترا اقدام کنند و برای اینکه یک فرد بتواند بورسیه تحصیلی را اخذ نماید باید یک استاد راهنما یا سوپروایزر داشته باشد.

 

کاریابی  در اسپانیا برای دانشجویان:

مطابق سایر کشورهای اروپایی یک دانشجو در اسپانیا، اجازه ی کار بیست ساعت در هفته را دارد اما نکته بسیار مهم در این امر، دانستن زبان اسپانیایی است. سایت های مختافی هست که میتوانید کارهای نیمه وقت یا تمام قت را پیدا کنید که در زیر به برخی از این سایت ها اشاره می کنیم:

www.infojobs.net

www.pagepersonnel.es

www.lndeed.es

www.jobtoday.com

بعد از پیداکردن شغل موردنظر  باید برای گرفتن اجازه کار از اداره کار اسپانیا اقدام کنید.