دانشگاه بارسلونا

از میان ۶ دانشگاه موجود در شهر بارسلونا، دانشگاه دولتی بارسلونا (Universitat de Barcelona) قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین دانشگاه این شهر است. دانشگاه بارسلونا دارای ۶ ساختمان مجزا و ۱۶ دانشکده بوده و دارای ۷۳ دوره کارشناسی، بیش از ۱۵۰ دوره کارشناسی ارشد و ۵۰ دوره دکتری است. دانشگاه بارسلونا که یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه های اسپانیاست در حال حاضر بیش از ۴۴۰۰۰ دانشجوی کارشناسی و حدود ۱۹۰۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری در آن مشغول تحصیل هستند. حدود ۱۵% دانشجویان بین‌المللی هستند. بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌ها توسط مؤسسه QS برای سال ۲۰۲۰، دانشگاه بارسلونا با رتبه ۱۶۵ دانشگاه‌های جهان، رتبه نخست برترین دانشگاه های اسپانیا را دارد.

دانشگاه مستقل بارسلون

دانشگاه مستقل بارسلونا (Universitat Autònoma de Barcelona) یا UAB جایگاهی ممتاز در رتبه‌بندی معتبرترین و تأثیرگذارترین دانشگاه‌های بین‌المللی دارد. این دانشگاه یکی از مراجع دانشگاهی در اروپا محسوب می‌شود. دانشگاه UAB با وسایل حمل‌ونقل عمومی ۲۵ دقیقه از مرکز شهر بندری بارسلونا فاصله دارد. پردیس اصلی این دانشگاه در بلاترا (Bellaterra) در قلب یکی از مهم‌ترین قطب‌های صنعتی و فناوری اروپای جنوبی (حوزه دریای مدیترانه) قرار دارد و بیش از ۵۰,۰۰۰ دانشجو، استاد، پژوهشگر و کارمند در این پردیس مشغول فعالیت هستند. این پردیس تمام امکانات لازم را در خود جای داده است: خوابگاه دانشجویی (با ۲۱۰۰ نفر ظرفیت)، کتابخانه‌های تخصصی، مرکز آموزش زبان، اماکن و تجهیزات ورزشی (باشگاه، استخر، زمین فوتبال و…)، مرکز مراقبت‌های درمانی، چندین رستوران، فروشگاه و کافه. بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌ها توسط مؤسسه QS برای سال ۲۰۲۰، دانشگاه مستقل بارسلونا با رتبه ۱۸۸ دانشگاه‌های جهان، رتبه دوم برترین دانشگاه های اسپانیا را دارد.

دانشگاه مستقل مادرید

دانشگاه مستقل مادرید (Universidad Autónoma de Madrid) که در سال ۱۹۶۸ تأسیس شده، رتبه نخست دانشگاه های اسپانیا و رتبه سوم دانشگاه‌های اروپا را در رتبه‌بندی مؤسسه QS دارد. این دانشگاه گستره وسیعی از رشته‌های تحصیلی را در قالب ۸ دانشکده و چندین مرکز وابسته مانند دانشکده پرستاری صلیب سرخ و دانشکده فیزیوتراپی ONCE ارائه می‌دهد. با بیش از ۲۵۰۰۰ دانشجو و ۳۰۰۰ عضو هیئت علمی، دانشگاه مستقل مادرید دو پردیس دارد: پردیس دانشکده پزشکی که در نزدیکی بیمارستان لا پاز (La Paz Hospital) مادرید است و پردیس کانتوبلانکو (Cantoblanco) که در ۱۵ کیلومتری شمال شهر مادرید و در بافت طبیعت قرار دارد. پردیس کانتوبلانکو با خط مترو تنها ۲۰ دقیقه تا مرکز شهر مادرید فاصله دارد. بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌ها توسط مؤسسه QS برای سال ۲۰۲۰، دانشگاه مستقل مادرید با رتبه ۱۹۲ دانشگاه‌های جهان، رتبه دوم برترین دانشگاه های اسپانیا را دارد.

مزایا تحصیل در اسپانیا

*امکان اخذ پذیرش از سایر دانشگاه های اروپایی جهت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر

*امکان دریافت ویزای کاری اسپانیا سه سال پس از آغاز دوره تحصیل در اسپانیا

*امکان اخذ اقامت دائم اسپانیا پس از ۵ سال

*زندگی در کشوری آرام، مرفه و خوش اب و هوا

*یادگیری زبان اسپانیایی به عنوان یکی ا زبان های رایج اروپا

*تایید مدارک صادره از اسپانیا توسط وزارت علوم ایران

تحصیل در مقطه کارشناسی

متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا باید پس از انتخاب رشته دوره کالج را در این کشور بگذارنند این دوره معمولا حدود ۹ماه زمان میبرد و سپس باید در آزمون ورودی معروف به سلکتویداد شرکت کنند

دوره کارشناسی  به طور متوسط ۴سال زمان میبرد این دوره معمولا به زبان اسپانیایی ارائه میگردد

برای دریافت پذیرش به زبان اسپانیایی از دانشگاه های اسپانیا در مقزع کارشناسی متقاضیان میبایست مدرک دیپلم(۱۱ساله یا ۱۲ساله)را در ایران دریافت کرده باشند