با شنیدن نام کشور انگلیس چه کلید واژه‌های به ذهن شما خطور می‌کند؛ آیا به شاه آرتور افسانه‌ای، رابین هود و جنگل شروود فکر می‌کنید و یا به چالرز دیکنز و رُمان‌های خیال انگیزش. خیلی از نام‌هایی که می‌شناسیم به انگلستان بر می‌گردد. برج ساعت، بریتانیای کبیر و خانواده سلطنتی انگلیس، بخشی از نوستالژی‌های کودکی ما تا به امروز هستند.

چهار ناحیه منحصر به فرد تاریخی تحت سلطه سیاسی و اقتصادی بریتانیا کبیر که شامل انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی می‌باشند. هرکدام از این کشورها دارای جاذبه‌های تاریخی و طبیعی منحصر به فردی هستند.
انگلستان بزرگ‌ترین سرزمین در قلمرو بریتانیا و همین طور بزرگ‌ترین کشور اروپا است که ۳۱ اثر ثبت شده در لیست میراث جهانی یونسکو را به نام خود ثبت کرده است.

علاوه بر پتانسیل‌های تاریخی و طبیعی انگلیس، این کشور پیشروترین کشور دنیا در زمینه گردشگری به معنای علمی و آکادمیک است.

دانشگاه‌های انگلستان به عنوان با کیفیت‌ترین دانشگاه‌های جهان شناخته می‌شوند. همچنین ارائۀ رشته‌های مختلف سبب شده است که تحصیل در انگلستان بین بسیاری از دانشجویان بین‌المللی محبوب باشد و سالانه ۴۴۲,۰۰۰ دانشجوی خارجی در بریتانیا مشغول به تحصیل شوند.

تضمین کیفیت تحصیلی دانشگاه‌‌های انگلستان در جهان مشهور است. همۀ دانشگاه‌‌ها و کالج‌‌های انگلستان براساس استانداردهای دقیقی اداره می‌شوند که دولت وضع‌ می‌کند، بنابراین می‌توان اطمینان داشت که بهترین خدمات آموزشی، پشتیبانی تحصیلی و منابع در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.
همچنین به دلیل شهرت انگلستان در انجام بهترین پژوهش‌‌های جهان، می‌توان در دانشگاه‌‌های این کشور با ، بروز ترین امکانات دسترسی داشت. انگلستان به لحاظ کیفیت آثار پژوهشی رتبۀ اول را در جهان کسب کرده و از آمریکا پیشی گرفته‌است. شاهد این امر کسب تقدیرنامۀ موضوعی است که به‌عنوان شاخص کیفیت آثار پژوهشی در نظر گرفته می‌شود.

 

ویزای تحصیلی انگلیس

افراد متقاضی مهاجرت تحصیلی به انگلستان باید پس از ورود به این کشور نسبت به اخذ اقامت تحصیلی و نهایتاً پیدا کردن...

ویزای توریستی انگلیس

از شرایط ویزای انگلیس توریستی می‌توان به تاریخچه سفری و مدارک مالی متقاضی...