اسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه‌جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار دارد. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم‌مرز است.

، اسپانیا از لحاظ وسعت دومین کشور بزرگ اروپای غربی و پنجمین کشور بزرگ اروپاست.

. مادرید پایتخت کشور اسپانیا است و بعد از برلین و لندن سومین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا محسوب می شود. قدمت این شهر به قرن ۹ میلادی باز می گردد..

بارسلونا از دیگر شهرهای بسیار مهم در کشور اسپانیا است که می تواند برای مهاجرت یگ گزینه بسیار عالی باشد. این شهر بسیار زیبا است و دارای آب و هوایی معتدل است اغلب افرادی که به کشور اسپانیا سفر می کنند این شهر را یک گزینه بسیار عالی می دانند.

والنسیا از دیگر شهرهای بسیار مهم در کشور اسپانیا محسوب می شود، این شهر دارای فصل تابستان گرمی بوده و البته زمستان های معتدلی دارد. شهر والنسیا به طور کلی از نظر هزینه زندگی، کم هزینه و خوب است.

شهر سویا یکی از گرمترین شهرهای ساحلی کشور اسپانیا محسوب می شود که از نظر مهاجران یک گزینه خوب است..

گرانادا شهری در بخش شرق خودمختار آندلس است که دارای دانشگاه ها و جشنواره های بسیار وسیعی است. این شهر به نوبه خود یک گزینه بسیار عالی محسوب می شود

شهر ساراگوسا در بالاترین نقطه در دره ابرو قرار دارد و از دسته شهرهای شمالی کشور اسپانیا محسوب می شود در این شهر هنوز سنت های قدیمی و آداب و رسوم دیده می شود.

شهر مالاگا یک شهر بسیار پرجمعیت است که در بخش جنوب کشور اسپانیا قرار دارد این کشور بسیار عالی و جاده های طبیعی بسیار دل انگیزی دارد. دمای هوا در این شهر از ۱۰ الی ۲۶ درجه سانتی گراد است.

مورسیا در جنوب شرقی، بیلبائو در شمال و سالامانکا در مرکز کشور اسپانیا از دیگر شهرهای بسیار مشهور هستند که برای زندگی و همینطور درآمدزایی گزینه های عالی محسوب می شوند.

زبان رسمی مردم اسپانیا، اسپانیایی است.

اسپانیای امروزی کشوری دموکراتیک و دارای حکومتی پارلمانی تحت قانون اساسی پادشاهی است. اسپانیا یک کشور توسعه‌یافته و سیزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی می‌باشد. این کشور همچنین دارای سطح بالای استاندارد زندگی است. اسپانیا در سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتحادیه اروپا عضو است.

اقتصاد اسپانیا:

اسپانیا سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان، پنجمین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ منطقه یورو می‌باشد.

اسپانیا پس از آمریکا بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار خارجی در آمریکای لاتین محسوب می‌شود.

رشد اقتصادی در کشور اسپانیا روز به روز بیشتر از قبل است.

به طوریکه که صنعت و انرژی به نسبت سال های گذشته رشد بیش از ۶۰ درصد داشته است. همینطور میزان تولید ناخالص داخلی کشور اسپانیا نیز بیشتر از قبل است. کشور اسپانیا در زمینه تجهیزات پزشکی و دارو نیز رتبه خوبی دارد. .

شرکت‌های اسپانیایی در زمینه‌های گوناگونی فعال هستند. مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از ایبردرولا که یکی از بزرگترین شرکت فعال در زمینه انرژی‌های برگشت‌پذیر می‌باشد؛ شرکت‌های تلفونیکاٰ، ابنگوا، موندراگون، مویستار، هیسدسات، ایندرا که در زمینه فناوری ارتباطات متخصص هستند؛ شرکت‌های کونستروکسیونس ای اوکسیلیار د فروکاریلس و تالگو که در صنعت راه‌آهن و ترابری ریلی فعالند؛ شرکت‌های نساجی مانند ایندیتکس، شرکت‌های پتروشیمی مانند رپسول و شرکت‌های فعال در زمینه ساخت زیربناها مانند فروویال، آکسیونا، گروه آسی‌اس، اوبراسکون هارته لاین و فومنتو د کونستروکسیونس ای کونتراتس؛ با ذکر این نکته که ۶۰ درصد شرکت‌های بین‌المللی فعال در زمینه زیربناهای حمل و نقل اسپانیایی هستند.

 

مشاغل موردنیاز اسپانیا کدامند؟

کشاورزی، واردات زعفران، گردشگری، محصولات مربوط به انرژی و ترابری، نساجی و مشاغل مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات از پر رونق ترین بیزینس های ممکن در اسپانیا هستند.. اسپانیا جزو پیشرفته ترین کشورها در زمیته تولید انرژی تجدید پذیر است.

نکته جالب توجه این است که هم اکنون ۴۰ درصد کارآفرینان اسپانیایی از خانم ها هستند  و این آمار در تمام جهان خیره کننده است.

 

 

 

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در اسپانیا:

.شرکت های ایرانی در کشور اسپانیا در زمینه صنعت رشد ۲۵ درصدی داشته ورتبه شرکت های ایرانی خدماتی در کشور اسپانیا در سال ۲۰۱۹ حدود ۷ درصد بیشتر شده است. جمعیت ایرانی در کشور اسپانیا در سال ۲۰۱۹ در حدود ۲۵ درصد بیشتر از ده سال پیش است و این رقم نشان می دهد که کشور اسپانیا یک کشور قدرتمند در زمینه زندگی و کار محسوب می شود. اینطور که مشخص است کشور اسپانیا یک کشور بسیار قدرتمند است و مشخص است که شرکت های ایرانی در کشور اسپانیا توانستند گردش مالی گسترده ای را فراهم سازند.

سیستم های آموزشی کشور اسپانیا رشد بیش از ۷۵ درصد به نسبت سال های قبل داشته است. دانشگاه های این کشور بسیار قدرتمند ظاهر شده اند به طوریکه از بهترین واحدهای درسی و آزمایشگاه ها در این کشور استفاده می شود. تحصیل و کار همزمان از دیگر ویژگی های مثبت مهاجرت به کشور اسپانیا محسوب می شود. افرادی که قصد ادامه تحصیل در زمینه دکترا در کشور اسپانیا را دارند باید بدانند که این کشور بهترین فضای تحصیل برای دکترا با هزینه ارزان را فراهم ساخته است.

کشور اسپانیا در زمینه خدمات رتبه ۲ در دنیا را دارد و

روال درآمد زایی در این کشور بسیار عالی و بینظیر است. کشور اسپانیا در رتبه بندی های مختلف توانسته خود را به درجه خوبی برساند به طوریکه سیستم های آموزشی در کشور اسپانیا نیز طبق استانداردهای روز دنیا پیش می رود

 

کیفیت زندگی:

بر اساس پژوهش‌های انجام شده اسپانیا از نظر کیفیت زندگی پس از کشورهایی مانند فرانسه، آلمان، بریتانیا و کره جنوبی در بین ده کشور نخست جهان قرار دارد