امروزه با توجه به شرایط اقتصادی و کار در سطح بین الملل یکی از اهداف نهایی و اصلی افراد اخذ ویزای کار از کشورهایی همچون آمریکا و کانادا و آلمان و استرالیا می باشد . با توجه به شرایط سخت و متنوع راه های مهاجرتی بسیاری از افراد دریافت ویزای کار را مناسب ترین روش مهاجرتی می دانند. با توجه به اینکه دریافت ویزای کار در کشورهایی همچون کانادا و استرالیا از ۲ تا ۴ سال زمان می برد از نظر بحث زمان صرف شده برای این روش آلمان بهترین گزینه است زیرا اخذ ویزا کار در این کشور با توجه به مدارک مورد نیاز ۵ ماه الی ۸ ماه زمان می برد. به دلیل آنکه کشور آلمان قطب اقتصادی اروپا و سومین کشور صنعتی دنیاست. روزانه سؤلات بسیاری در مورد کار در آلمان و چگونگی مهاجرت به آلمان از ما پرسیده میشود.
شرکت خدمات مسافرتی پارت ونک در تلاش است تا به شما دوستان و هم وطنان عزیز مشاوره صحیح ارائه دهد تا بهترین راه مهاجرتی را برای خود برگزینید. نکته حائز اهمیت آن است که شما با اخذ ویزای کار آلمان و کار در این کشور همچنین با پرداخت مالیات و دریافت blue card می توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید.

شرایط اخذ ویزا کاری آلمان:

 • داشتن سابقه ی کاری (ترجیحا با بیمه و ۲ سال سابقه)
 • تسلط بر زبان آلمانی(حداقل در سطح B1) و یا انگلیسی (حداقل در سطح IELTS 5.5)مدت اعتبار ویزای کاری آلمان معمولا برای ۴ سال می باشد ،اگر قرارداد کمتر از ۴ سال باشد مدت زمان ویزا هم به همان میزان خواهد بود. چنانچه شما دارای مدرک زبان B1 به بالا باشید می توانید بعد از عقد قرارداد در همان سال اول کاری خود درخواست بلوکارت بدهید.
  همچنین با داشتن ویزا کار شما می توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را همراه خود به آلمان برده و همسر شما مجاز به تحصیل و کار تمام وقت می باشد.
  دعوت نامه کار که از شرکت های آلمانی صادر میشوند دارای ویژگی ها و شرایط خاصی می باشند از جمله :
  • شرکت صادرکننده دعوتنامه نباید تازه تاسیس باشد و باید دارای سابقه مالیاتی خوب باشد.
  • شرکت باید تعهد مالی پرداخت حقوق شما را بر اساس قراردادکاری بسته شده با شما طبق قانون اداره کار آلمان می باشد به دولت آلمان بدهد.
  معمولا پیدا کردن شرکتی که بدون هیچ شناختی از شما و هیچ مصاحبه ی حضوری ، دعوتنامه ای با این تعهدات را بپذیرد دشوار است از اینرو دولت آلمان ویزای دیگری را برای حل این مشکل برای متقاضیانی که شرایط محیا کردن دعوت نامه از راه دور را ندارند صادر کرده است (ویزای جستجو کار)

ویزای جستجوی کار در آلمان

این روش سریع ترین راه برای مهاجرت است که فرصت ۶ ماهه ای را به شما اعطا می کند که جهت جستجوی کار در آلمان وارد این کشور شوید. در سال های اخیر وضعیت رکورد اقتصادی گریبانگیر اکثر کشورهای اروپایی شده با وجود این آلمان رکورد دار اقتصاد و صنعت با کمبود نیروی کار و متخصص مواجه است. این کشور نیازمند نیروهای متخصص در رشته هایی چون برق، کامپیوتر، الکترونیک، شیمی، مکانیک، الکترو تکنیک آی تی، گروه پزشکان، داروسازان، پرستاران، حسابداری، مدیریت بازرگانی و مالی می باشد. این افراد شانس بیشتری در اخذ ویزای کار در آلمان برخوردار هستند. سن زیر ۴۰ سال داشتن، سابقه کار نسبتا خوب با مدارک فنی و حرفه ای، داشتن مدرک زبان آلمانی در ویزا شدن فرد برای دریافت ویزای کار بسیار موثر است.

 

آلمان دارای بزرگترین اقتصاد در اروپا و پنجمین کشور بزرگ در جهان است در همین راستا شما نسبت به مدرک و حرفه ای که دارید می توانید فرصت های شغلی در آلمان را خیلی راحت پیدا کنید و با شرایط حداقل ۳۰/۰۰۰ هزار یورو در سال می توانید برای کارت آبی آلمان در خواست دهید. که پس از دریافت یک پیشنهاد کاری، دولت آلمان موظف است به فرد درخواست کننده اجازه کار، اسکان و زندگی دهد.
هزینه زندگی در آلمان برای کارکنان خارجی نسبتا مناسب است و همچنین با مهارت های تخصصی که دارید می توانید کارهای بسیار زیادی، هرچند کارهای موقت را پیدا کنید. همچنین ممکن است مشاغل انگلیسی زبان را نیز در آلمان پیدا کنید، اگرچه در اکثر موارد حتی یک مقدار کمی از زبان آلمانی مورد نیاز است.
این ویزا بدان معنا نمی باشد که شما به محض ورود به خاک آلمان اجازه کار خواهید داشت خیر بلکه شما پس از ورود در کشور آلمان باید برای کاریابی جستجو نمایید و برای بدست آوردن این نوع ویزا، باید مورد تایید سفارت باشد به این صورت که اسناد و مدارک تان مورد تایید باشد و با در دست داشتن فرم درخواست کننده وقت مصاحبه خود را تنظیم نمایید.
لیستی در زیر برای شما تهیه شده است که لیست مشاغل مورد نیاز آلمان ۲۰۱۸ را در اختیار شما قرار می دهد که این لیست مرز خطر و کمبود نیروی کار در آلمان می باشد که اگر شغل شما در این لیست نمی باشد جای هیچ نگرانی نیست چرا که قبل از ورود شما به خاک آلمان ، تاییدیه وزارت کار آلمان که شامل تایید مدارک تحصیلی و مدارک سوابق شغلی و بیمه شما می باشد اخذ میگردد.

 

شرایط اخذ ویزای جستجو کار :

• داشتن حداقل ۱ الی ۲ سال سابقه کار (مرتبط با رشته تحصیلی و ترجیحا با بیمه تأمین اجتماعی)
• تسلط کافی به زبان آلمانی حداقل در سطح B1 و یا انگلیسی حداقل در سطح IELTS 5.5
• طبق قانون ۲۰july 2019 افراد با مدرک دیپلم و فوق دیپلم با شرط مهارت و تخصص در رشته کاری و تحصیلی هم می توانند برای ویزا اقدام کنند.
• با این ویزا شما از ابتدا نمی توانید همسر و فرزندان خود را همراه خوذ به آلمان ببرید لذا واجب است تا زمان پیدا کردن کار صبر کنید و بعد از آن در خواست ویزای الحاق را برای همسر و فرزندان خود بدهید . همچنین همسر شما باید حداقل مدرک زبان سطح A1 آلمانی را داشته باشد .

 

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان ۲۰۱۸ به شرح زیر است:

تمامی زیرشاخه های مهندسی کامپیوتر مهندسی برق مهندسی مکانیک مهندسی عمران ، معماری ، مهندسی صنایع ،مهندسی شیمی ، مدیریت مالی مدیریت بازرگانی ، مدیریت بازاریابی ، مدیریت هتلداری ، مدیریت جهانگردی ، حسابداری ، پزشکی ، پیراپزشکی ، پرستاری ، مامایی ، علوم دامپزشکی ، مشاغل در فناوری مشاغل در نصب و راه اندازی تعمییر و نگهداری ، طراحی دوخت ، سرآشپز ، کسانی که دارای مدرک فنی و حرفه ای و یا تخصص در رشته ی خاص مثل : نصب کاغذ دیواری و پارکت و ...
مهندسی یکی از مشاغل مورد نیاز در آلمان می باشد. برای مهندسین در آلمان، فرصت بسیاری برای صعود به بالا از نردبان شغلی وجود دارد. حتی راه های زیادی برای دست یابی به سطح از مدیریت وجود دارد. در صنعت آلمان، بسیاری از اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل شرکت های تولیدی زندگی کاری خود را به عنوان مهندسان آغاز کرده اند. چنین چشم انداز درخشانی در سطح حقوق و دستمزد نیز منعکس شده است. با اشتغال با مدرک یکی از دانشگاه های معتبر، برای مثال، مهندسی برق و یا ساختمان می توانید انتظار کسب درآمد بالایی داشته باشید، به طور متوسط، بین ۳۶/۰۰۰ € و ۴۵/۰۰۰ € در سال را دریافت میکنید. اگر درآمد هر سال افزایش یابد، پس از ۱۰ سال می توانید انتظار رسیدن به سطح حدود € ۰۰۰/۵۰ تا € ۰۰۰/۶۰ را داشته باشید. برای فارغ التحصیلان دانشگاه، میانگین درآمد در بعضی از زمینه می توانید به بیش از ۷۰/۰۰۰ € در یک سال افزایش یابد. به طور کلی بازار کار در آلمان برای خارجی ها مناسب است به خصوص اگر فرد دارای مدرک تحصیلی مناسبی باشد.

 

اخذ ویزای کار برای فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان:

 

قطعا در صورتی که شما فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های اروپایی از جمله دانشگاه های کشور آلمان باشید، برای دریافت کار در این کشور و اخذ ویزای کاری شرایط بسیار بهتری را تجربه خواهید کرد. بنابراین در صورتی که از همان ابتدا شرایط لازم جهت اخذ ویزای کار در آلمان و مهاجرت کاری از ایران به این کشور را ندارید می توانید به واسطه دریافت ویزای تحصیلی از کشورهایی مثل آلمان و یا اتریش به اروپا مهاجرت نمایید و بعد از پایان تحصیلات در این کشورها مشغول به کار شوید.
این امکان نیز وجود خواهد داشت تا در حین تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور آلمان به صورت پاره وقت بین ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوید. بعد از فارغ التحصیلی، شما به مدت ۱ سال تا ۱ سال و نیم فرصت خواهید داشت تا به جستجوی کار مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی خود اقدام نمایید و در صورتی که بتوانید در این مدت کار مناسبی در کشور آلمان پیدا کنید، اخذ ویزای کار آلمان برای شما میسر خواهد شد.

 

فرصت های شغلی برای پزشکان در آلمان

پزشکی یکی از مشاغل مورد نیاز در آلمان است. در آلمان، میانگین حقوق اولیه برای فارغ التحصیلان پزشکی بالاتر از در هر رشته دیگری است و در حال حاضر بیمارستان های آلمان دارای کمبود پزشکان خبره هستند. در سراسر آلمان نیاز به چندین هزار پزشک ماهر وجود دارد. این تقاضا در سال های آینده افزایش می یابد.

بیشترین درآمد برای پزشکان و دندانپزشکان در بین کشورهای اروپایی به کشور آلمان تعلق گرفته است ومدرک پزشکی ایران در آلمان از ارزش بالایی برخوردار است. افراد فارغ التحصیل در رشته های پزشکی شامل پزشکی عمومی پزشک متخصص دندانپزشک با دریافت مدرک زبان آلمانی حداقل B2 و گذراندن دوره معادلسازی مدرک تحصیلی می توانند در مراکز درمانی و پزشکی آلمان شروع به کار نمایند. اخذ این ویزا نیاز به داشتن رزرو پوزیشن کاری دارد.
این افراد در ابتدا باید دوره اینترنشیپ که برای پزشکان آلمان برگزار می گردد شرکت نمایند
مدت زمان این دوره به سطح زبان فرد متفاوت است.که به طور میانگین بین ۳ماه تا یک سال به طول می انجامد.
ورود از طریق مدرک پزشکی به آلمان یکی از راههای کم هزینه برای مهاجرت به این کشور است.

 

شرایط کار و متوسط درآمد پزشک عمومی در آلمان :

 • معمولا اگر دوره تخصصی را نگذرانده باشید بعنوان پزشک عمومی در آلمان میبایست از دوره کمک پزشک Assistant Doctor را تحت پزشک ناظر بگذرانید
 • پس از گذراندن دوره آموزشی که در آلمان به آن  Facharzt  (شامل زبان تخصصی آلمانی میباشد) گفته میشود شما میتوانید در یک کلینیک، بیمارستان مشغول بکار شوید و یا مطب شخصی خود را راه اندازی کنید
 • شما در دوره آموزشی (طرح) نیز حقوق بالایی حدود ۳۰,۰۰۰ یورو الی ۶۵,۰۰۰ یورو میتوانید دریافت نمایید
 • بطور کل یک پزشک عمومی با حداقل ۱ سال تجربه بصورت میانگین رقمی حدود ۴۵,۰۰۰ یورو درآمد خواهد داشت

 

شرایط کار و متوسط درآمد پزشک متخصص در آلمان :

درآمد پزشک متخصص در آلمان با سطح تجربه تازه کار بصورت میانگین حدود ۵۰,۰۰۰ هزار یورو در سال می باشد و این رقم برای پزشکان با تجربه کاری بین ۱ الی ۴ سال است
سیستم افزایش حقوق بر اساس هر سال تجربه افزایش می یابد.
یک پزشک متخصص با تجربه بالا که سمت های اجرایی و نظارتی را در یک مرکز درمانی به عهده دارد میتواند حتی تا سقف ۲۸۰,۰۰۰ یورو را نیز در سال دریافت کند.

 

شرایط کار و متوسط درآمد دندانپزشکان در آلمان :

اگر شما به تازگی از رشته دندانپزشکی فارغ التحصیل شده اید میبایست بمدت ۲ سال به عنوان کمک دندانپزشک فعالیتی با حقوق ماهیانه ۲,۰۰۰ تا ۲,۲۰۰ یورو در ماه و پس از پایان ۲ سال حقوق میانگین معادل ۴,۲۰۰ یورو برای هر ماه در سال اول خواهید گرفت.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر، اخذ و مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

۰۵۱۳۷۶۷۵۰۳۰ داخلی ۱۸۱ و ۱۸۶