امروزه با توجه به شرایط اقتصادی و کار در سطح بین الملل یکی از اهداف نهایی و اصلی افراد اخذ ویزای کار از کشورهایی همچون آمریکا و کانادا و المان و استرالیا می باشد . با توجه به شرایط سخت و متنوع راه های مهاجرتی بسیاری از افراد دریافت ویزای کار را مناسب ترین روش مهاجرتی می دانند. با توجه به اینکه دریافت ویزای کار در کشورهایی همچون کانادا و استرالیا از ۲ تا ۴ سال زمان می برد از نظر بحث زمان صرف شده برای این روش آلمان بهترین گزینه است زیرا اخذ ویزا کار در این کشور با توجه به مدارک مورد نیاز ۵ ماه الی ۸ ماه زمان می برد. به دلیل آنکه کشور آلمان قطب اقتصادی اروپا و سومین کشور صنعتی دنیاست. روزانه سؤلات بسیاری در مورد کار در آلمان و چگونگی مهاجرت به آلمان از ما پرسیده میشود.
شرکت خدمات مسافرتی پارت ونک در تلاش است تا به شما دوستان و هم وطنان عزیز مشاوره صحیح ارائه دهد تا بهترین راه مهاجرتی را برای خود برگزینید. نکته حائز اهمیت آن است که شما با اخذ ویزای کار آلمان و کار در این کشور همچنین با پرداخت مالیات و دریافت blue card می توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید.

 

 

ویزای جستجوی کار در آلمان

این روش سریع ترین راه برای مهاجرت است که فرصت ۶ ماهه ای را به شما اعطا می کند که جهت جستجوی کار در آلمان وارد این کشور شوید. در سال های اخیر وضعیت رکورد اقتصادی گریبانگیر اکثر کشورهای اروپایی شده با وجود این آلمان رکورد دار اقتصاد و صنعت با کمبود نیروی کار و متخصص مواجه است. این کشور نیازمند نیروهای متخصص در رشته هایی چون برق، کامپیوتر، الکترونیک، شیمی، مکانیک، الکترو تکنیک آی تی، گروه پزشکان، داروسازان، پرستاران، حسابداری، مدیریت بازرگانی و مالی می باشد. این افراد شانس بیشتری در اخذ ویزای کار در آلمان برخوردار هستند. سن زیر ۴۰ سال داشتن، سابقه کار نسبتا خوب با مدارک فنی و حرفه ای، داشتن مدرک زبان آلمانی در ویزا شدن فرد برای دریافت ویزای کار بسیار موثر است.
آلمان دارای بزرگترین اقتصاد در اروپا و پنجمین کشور بزرگ در جهان است در همین راستا شما نسبت به مدرک و حرفه ای که دارید می توانید فرصت های شغلی در آلمان را خیلی راحت پیدا کنید و با شرایط حداقل ۰۰۰/۳۰ هزار یورو در سال می توانید برای کارت آبی آلمان در خواست دهید. که پس از دریافت یک پیشنهاد کاری، دولت آلمان موظف است به فرد درخواست کننده اجازه کار، اسکان و زندگی دهد.
هزینه زندگی در آلمان برای کارکنان خارجی نسبتا مناسب است و همچنین با مهارت های تخصصی که دارید می توانید کارهای بسیار زیادی، هرچند کارهای موقت را پیدا کنید. همچنین ممکن است مشاغل انگلیسی زبان را نیز در آلمان پیدا کنید، اگرچه در اکثر موارد حتی یک مقدار کمی از زبان آلمانی مورد نیاز است.
این ویزا بدان معنا نمی باشد که شما به محض ورود به خاک آلمان اجازه کار خواهید داشت خیر بلکه شما پس از ورود در کشور آلمان باید برای کاریابی جستجو نمایید و برای بدست آوردن این نوع ویزا، باید مورد تایید سفارت باشد به این صورت که اسناد و مدارک تان مورد تایید باشد و با در دست داشتن فرم درخواست کننده وقت مصاحبه خود را تنظیم نمایید.
لیستی در زیر برای شما تهیه شده است که لیست مشاغل مورد نیاز آلمان ۲۰۱۸ را در اختیار شما قرار می دهد که این لیست مرز خطر و کمبود نیروی کار در آلمان می باشد که اگر شغل شما در این لیست نمی باشد جای هیچ نگرانی نیست چرا که قبل از ورود شما به خاک آلمان ، تاییدیه وزارت کار آلمان که شامل تایید مدارک تحصیلی و مدارک سوابق شغلی و بیمه شما می باشد اخذ میگردد.

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان ۲۰۱۸ به شرح زیر است:

مهندسین مکانیک، مهندسین برق، مهندسین عمران، مهندسین کامپیوتر، مهندسین شیمی، پزشکان، پرستاران، مشاغل در فن آوری اتوماسیون، مشاغل نصب و راه اندازی خط، تعمیر و نگهداری، مدیریت مالی، مدیریت بازاریابی، مدیریت بازرگانی، مدیریت هتل داری، مدیریت جهانگردی، طراح دوخت ، علوم دامپزشکی، حسابداری.
مهندسی یکی از مشاغل مورد نیاز در آلمان می باشد. برای مهندسین در آلمان، فرصت بسیاری برای صعود به بالا از نردبان شغلی وجود دارد. حتی راه های زیادی برای دست یابی به سطح از مدیریت وجود دارد. در صنعت آلمان، بسیاری از اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل شرکت های تولیدی زندگی کاری خود را به عنوان مهندسان آغاز کرده اند. چنین چشم انداز درخشانی در سطح حقوق و دستمزد نیز منعکس شده است. با اشتغال با مدرک یکی از دانشگاه های معتبر، برای مثال، مهندسی برق و یا ساختمان می توانید انتظار کسب درآمد بالایی داشته باشید، به طور متوسط، بین ۳۶/۰۰۰ € و ۴۵/۰۰۰ € در سال را دریافت میکنید. اگر درآمد هر سال افزایش یابد، پس از ۱۰ سال می توانید انتظار رسیدن به سطح حدود € ۵۰/۰۰۰ تا ۶۴/۰۰۰ € را داشته باشید. برای فارغ التحصیلان دانشگاه، میانگین درآمد در بعضی از زمینه می توانید به بیش از ۷۰/۰۰۰ € در یک سال افزایش یابد. به طور کلی بازار کار در آلمان برای خارجی ها مناسب است به خصوص اگر فرد دارای مدرک تحصیلی مناسبی باشد.

فرصت های شغلی برای پزشکان در آلمان

پزشکی یکی از مشاغل مورد نیاز در آلمان است. در آلمان، میانگین حقوق اولیه برای فارغ التحصیلان پزشکی بالاتر از در هر رشته دیگری است و در حال حاضر حقوق یک پزشک در حدود ۴۹/۰۰۰ € در یک سال است. بیمارستان های آلمان در حال حاضر دارای کمبود پزشکان خبره هستند. در سراسر آلمان نیاز به چندین هزار پزشک ماهر وجود دارد. این تقاضا در سال های آینده افزایش می یابد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، اخذ و مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

۰۵۱۳۷۶۷۵۰۳۰ داخلی ۱۸۱ و ۱۸۶